Niesamowita sytuacja zdarzyła się, kiedy zaginiony od blisko 250 lat statek został odkryty u wybrzeży Maine w 2018 roku. Statek zaginął na morzu w 1769 roku w trakcie silnej burzy. Potężny sztorm po 2,5 wieku ujawnił w końcu miejsce wraku.

Miejscowi wiedzieli jednak, że na plaży znajduje się statek, ale było tajemnicą, jaką drogą owy obiekt przybył w okolice Maine. Okazało się, że był to brytyjski slup, czyli okręt wojenny, który został pierwotnie zbudowany w 1754 roku.

To sprawia, że statek jest starszy od Stanów Zjednoczonych i pływał w okresie, gdy Stany Zjednoczone były jeszcze koloniami Wielkiej Brytanii. Zapisy pokazują, że slup o nazwie Defiance płynął z Salem w stanie Massachusetts do Portland w stanie Maine, zanim rozbił się na York Beach.

Statek przewoził ładunek wieprzowiny, mąki i angielskich towarów, kiedy łajba i czteroosobowa załoga napotkali gwałtowny sztorm. Próbowali pokonać burzę spuszczając kotwicę, ale z powodu pogody zostali zmuszeni do przecięcia lin kotwicznych, co doprowadziło ich do zepchnięcia na brzeg, gdzie statek się rozbił. Choć załoga okrętu ocalała to ze statku praktycznie nic nie zostało.

Tajemniczy statek odnaleziony na plaży po 250 latach. Jego historia jest fascynująca!

Po odkryciu statku w 2018 roku pozostały pytania dotyczące jego pochodzenia i wieku. Próbki drewna ze statku porównano z indeksem wyrębu w Nowej Anglii, który wykazał, że drewno zostało ścięte około 1753 roku.

Ten statek i inne podobne wraki mogą dostarczyć wielu danych zarówno naukowcom, jak i historykom. Mogą pomóc w poznaniu zmian klimatu w regionie za pomocą obserwacji zmian w słojach drzew. Na podstawie danych uzyskanych z wraku Defiance naukowcy byli w stanie otrzymać cenne informacje na temat różnych gatunków drzew od początku XVII wieku do XVII wieku.

Chociaż uważa się, że ten statek to Defiance, należy jeszcze znaleźć więcej dowodów, by aby potwierdzić tożsamość statku. Badania wykazały również, że statek o tej samej nazwie został zbudowany w Massachusetts w 1754 roku, co zgadza się z datą ścięcia belek w 1753 roku.

Wynika to z założenia, że drewno po wyrębie zostanie wkrótce użyte do budowy statków. Odkrycia podobne do tego są bardzo rzadkie, ponieważ statek był zakopany u wybrzeży Maine przez tak długi czas, że stał się lokalną legendą. Dron stworzył materiał filmowy przedstawiający wydobycie statku z piasku. Wideo jest dostępne w serwisie YouTube.

Jak informował portal "Życie PL": NIESAMOWITE ZJAWISKO NA NIEBIE KOMPLETNIE ZASKOCZYŁO POLAKÓW. POWODEM ZAPŁYWAJĄCY NAD POLSKĘ PYŁ ZNAD SAHARY. ZDJĘCIA ROBIĄ POTĘŻNE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: RZĄD ZDECYDOWAŁ SIĘ NA RADYKALNY KROK W SPRAWIE KWARANTANNY. PO POWROCIE Z DWÓCH KRAJÓW KONIECZNA IZOLACJA. WIADOMO, KOGO TO DOTYCZY I OD KIEDY

Portal "Życie PL" pisał również: MAŁGORZATA POTOCKA W MOCNYCH SŁOWACH O EMERYTURACH WIELU ARTYSTÓW. GWIAZDA UWAŻA TO ZA ABSOLUTNE KURIOZUM. MÓWI WPROST, ŻE TO „PARANOJA”

Pisaliśmy również o: WIELKA TAJEMNICA RADOSŁAWA MAJDANA WYSZŁA NA JAW. GWIAZDOR POSTANOWIŁ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ O SWOIM SYNU. DUŻE ZASKOCZENIE DLA FANÓW PIŁKARZA