Jak podaje portal Gazeta, już niebawem ma zostać wprowadzony nowy dodatek do emerytury. Mowa tutaj o programie Mama4+, który budzi sporo kontrowersji wśród społeczeństwa.

Nowy dodatek do emerytury

Jak zaznacza portal, o dodatek taki będą mogły starać się osoby, nie tylko kobiety, których emerytura nie będzie pozwalała na samodzielne utrzymanie się. Dodatkowym warunkiem jest także osiągnięcie 60. roku życia w przypadku kobiet ubiegających się o dodatkowe świadczenie oraz ukończenie 65. roku życia w przypadku mężczyzn. To jednak nie koniec wymagań.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych warunków dotyczy liczby posiadanych dzieci. Jak się okazuje, o dodatek Mama4+ będą mogły starać się osoby, które wychowały czworo lub więcej dzieci! W sieci pojawiają się głosy internautów, którzy uważają, że taki warunek jest po prostu niedorzeczny!

Dodatkowe pieniądze nie będą przeznaczone dla wszystkich!

- Dlaczego od czwartego dziecka, kobiety, które urodziły mniej niż czwórkę, nie są matkami? Może ktoś to wytłumaczyć?;

- A co z tymi, którzy poświęcili się dzieciom i karierze, co z tymi, którzy nie mogą mieć dzieci z przyczyn od nich niezależnych, czy te osoby nie zasługują na godziwe emerytury – wskazują internauci.

Czy rząd przychyli się do tych opinii społeczeństwa i finalnie wprowadzi zmiany w programie?