Najnowsze informacje dotyczące przyznawania świadczeń emerytalnych mogą zadowolić wiele osób. Okazuje się, że aż trzy grupy społeczne mogą ubiegać się o przyznanie podwójnej emerytury. Komu przysługuje takie świadczenie i co należy zrobić - koniecznie przeczytaj, to bardzo ważne!

Nie od dziś wiadomo, że kwestia emerytur czy rent w Polsce jest tematem poruszanym niezwykle często - ale jest to niestety dość przykra sprawa, gdyż rozmowy na ten temat toczone są przede wszystkim przez fakt, że świadczenia są zbyt niskie jak na panujące realia. Emeryci od wielu lat otrzymują zatrważająco niskie emerytury, przez co często nie starcza im na podstawowe środki do życia. Inflacja rośnie dynamicznie, zatem ceny niemalże wszystkich produktów rosną, a wartość emerytur – niestety nieznacznie.

Wszystkie osoby pobierające owe świadczenia mają więc ogromne nadzieje, że być może przysługują im jakieś ulgi bądź dodatkowe zasiłki, o których często oni oraz ich bliscy nie mają pojęcia. Okazuje się, że niektóre osoby mogą ubiegać się o otrzymywanie podwójnej emerytury! O kim mowa?

Podwójna emerytura – dla kogo?

Jak donoszą media, podwójna emerytura należy się osobom, które pracowały w służbach mundurowych, pracowały za granicą, a także tym, które dodatkowo opłacały swoje ubezpieczenie w KRUS-ie (warunek: osoba opłacała owe składki przez minimum 25 lat). W każdym przypadku należy jednak złożyć stosowny wniosek.

Pieniądze / screen ytJAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT