Sytuacja w naszym kraju jest bardzo trudna. Od pewnego czasu obserwujemy nieustanny wzrost cen praktycznie wszystkich produktów i usług. Niestety, w parze z tym nie idzie wzrost pensji. Polacy są mocno zaniepokojeni obecną sytuacją. Jak będzie dalej?

Podwyżki cen dóbr i usług nie zwolnią

Jak przypomina portal Goniec, niedawno Tadeusz Kościński – minister finansów, zapowiadał, że nie jest wykluczone, iż niebawem będziemy mieli do czynienia z dwucyfrową inflacją. Niestety, taka ewentualność staje się coraz bardziej realna, co nie napawa optymizmem.

Ostatnio głos na temat całej sytuacji zabrał lider Platformy Obywatelskiej – Aleksander Miszalski. Według polityka, nie mamy na razie perspektyw na to, aby ceny produktów i usług nieco zmalały. Co więcej, działacz uważa, że będzie coraz gorzej.

Rekordowe ceny za chleb

Aleksander Miszalski zwrócił uwagę na fakt, że wielu przedsiębiorców praktycznie z dnia na dzień otrzymało niewiarygodne podwyżki za gaz czy prąd. Mowa tutaj o wzroście cen mediów nawet o 800%!

Nie da się zatem ukryć, że przedsiębiorcy w jakiś sposób muszą zarobić na to, aby opłacić tak nieziemsko wysokie rachunki. Finalnie skutkuje to podwyżkami cen produktów, jakie oferują.

Aleksander Miszalski nie ma wątpliwości co do tego, że już niebawem ceny chleba mogą dojść nawet do 14 zł za bochenek! Taka sytuacja może stać się faktem.

- Część piekarni splajtuje, a te, które zostaną, podniosą ceny, bo po pierwsze będą mogły, bo konkurencja będzie mniejsza, a po drugie żeby wyjść na swoje - zaznaczył polityk.

Kiedy sytuacja ulegnie poprawie? Niestety, na ten moment nie widać nadziei na horyzoncie.

Jak informował portal "Życie Polska": SUKCES ROBERTA LEWANDOWSKIEGO NIE SPODOBAŁ SIĘ WSZYSTKIM. POST NA TEMAT NAJLEPSZEGO POLSKIEGO PIŁKARZA OPUBLIKOWAŁA MARTA KACZYŃSKA

Przypomnij sobie: EMERYCI I RENCIŚCI ROZCZAROWANI DANYMI PODANYMI PRZEZ GUS. WIADOMO JUŻ, ILE NAJPRAWDOPODOBNIEJ WYNIESIE TEGOROCZNA WALORYZACJA. ILE DOSTANĄ SENIORZY

Portal "Życie Polska" pisał również: NASTAŁ BARDZO TRUDNY CZAS W ŻYCIU MONIKI MROZOWSKIEGO. ZNANA AKTORKA WYZNAŁA NIEZWYKLE SMUTNĄ PRAWDĘ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TO BARDZO TRUDNY CZAS DLA JEDNEJ Z GWIAZD SERIALU "NA DOBRE I NA ZŁE". AKTORKA JEST ZROZPACZONA I NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ Z TYM, CO SIĘ STAŁO