Wczorajszy dzień miał być dla prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość dniem pełnym refleksji i zadumy. Niestety, pewne wydarzenia uniemożliwiły politykowi oddanie się swoim myślom.

O co chodzi?

Jak podaje portal Super Express, wczoraj – 18 stycznia, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński postanowił odwiedzić grób pary prezydenckiej, który znajduje się na krakowskim Wawelu.

Według doniesień Polskiej Agencji Prasowej, Jarosław Kaczyński nie wyruszył w to miejsce sam, ale towarzyszył mu między innymi Mateusz Morawiecki, Małgorzata Wassermann, Kamil Bortniczuk, Jacek Sasin i Ryszard Terlecki.

Warto tutaj dodać, że odwiedzenie grobu pary prezydenckiej w osiemnasty dzień każdego miesiąca to już tradycja Jarosława Kaczyńskiego. Jednak tym razem wizyta na Wawelu nie przebiegła spokojnie.

Na miejsce przyjechała karetka

- Zjazd polityków ze wzgórza wawelskiego próbowali zakłócić członkowie i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, którzy - aby przeszkodzić w zjeździe - położyli na drodze – podała Polska Agencja Prasowa.

Finalnie udało się udrożnić przejazd, jednak nie odbyło się bez poważnych incydentów. Na miejsce musiała zostać wezwana karetka, bowiem spora grupa protestujących przytwierdziła się łańcuchem do słupa.

Jedna z kobiet po pewnej chwili zaczęła skarżyć się na dość mocny ból barku. Dlatego też postanowiono wezwać zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy potrzebującej. Na miejscu okazało się, że kobiecie nie grozi nic poważnego.

Jak informował portal "Życie Polska": NIECODZIENNA SYTUACJA W "DZIEŃ DOBRY TVN". MARCIN PROKOP NIE WIEDZIAŁ, JAK POWINIEN SIE ZACHOWAĆ

Przypomnij sobie: EMERYCI I RENCIŚCI ROZCZAROWANI DANYMI PODANYMI PRZEZ GUS. WIADOMO JUŻ, ILE NAJPRAWDOPODOBNIEJ WYNIESIE TEGOROCZNA WALORYZACJA. ILE DOSTANĄ SENIORZY

Portal "Życie Polska" pisał również: POLACY SĄ ZAŁAMANI WSZECHOBECNYMI PODWYŻKAMI. CENY ZA POCHÓWEK TAKŻE IDĄ W GÓRĘ. SYTUACJA JEST BARDZO TRUDNA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WSZYSCY ŚWIETNIE PAMIĘTAMY MŁODEGO PROWADZĄCEGO „IDOLA”. WIADOMO, CO MACIEJ ROCK ROBI DZIŚ. NIEGDYŚ BYŁ JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH PREZENTERÓW POLSATU