W tym roku mija 20 lat od pierwszej edycji kultowego talent show „Idol’ emitowanego w stacji Polsat. Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów, gdyż był zasadniczo pierwszym tego typu show w Polsce. Program prowadził zwariowany Maciej Rock, który od razu przypadł widzom do gustu. Dzięki programowi stał się jednym z najbardziej popularnych i lubianych prezenterów Polsatu.

Jednak w 2019 roku Maciej Rock postanowił zrezygnować z pracy przed kamerą i odszedł z telewizji. Niewiele osób wie o tym, co stało się z sympatycznym prowadzącym i co robi dziś. Miał ważny powód ku temu!

Co dziś robi Maciej Rock? Sympatyczny prezenter „Idola” i jeden z ulubieńców widzów Polsatu poszedł inną drogą

Maciek Rock trafił do „Idola” mając 24 lata i pracując w radiu TOK FM, do którego dostał się z Ministerstwa Finansów, w tkróym znowu pracował jako asystent w trakcie studiów zaocznych w warszawskiej SGH. Jego kariera dzięki „Idolowi” zdecydowanie wystrzeliła, z samym programem był związany przez cztery kolejne sezony. „Idol” zniknął z anteny w 2005 roku, wówczas Rock zrobił sobie przerwę od telewizji. Wówczas poznał swoją zonę.

Do powrotu do stacji zachęciła go nowa szefowa Polsatu, Nina Terentiew w 2007 roku. Rock szybko zaczął prowadzić multum popularnych programów i formatów w Polsacie (m.in. „Must be the Music”, czy „Się kręci”), a także był prowadzącym wielu dużych festiwali muzycznych i imprez Polsatu. Jak sam twierdzi, na początku mocno bał się takich eventów, ale był to dla niego trening w przełamaniu strachu.

W 2017 roky Maciej Rock wrócił do prowadzenia reaktywowanego „Idola”, w 2019 roku poprowadził też Polsat SuperHit Festiwal Sopot 2019 i zniknął z telewizji. Dziś pracuje w radiu RMF MAXXX i w ten sposób może się skupić na tym, co dla niego naprawdę najważniejsze, czyli zajmowaniu się domem i dziećmi, chce mieć jak najwięcej czasu dla najbliższych.

- Moje życie kiedyś wyglądało tak: przez tydzień zdjęcia, potem trzeba gdzieś pojechać na dłużej, impreza, cały czas w ruchu... Bez przerwy mnie nie było, taką miałem pracę. Ale pojawiła się szansa - radio - żeby to życie trochę unormować i udało się – cytuje Macieja Rocka Pomponik.

Maciej Rock/YouTube @PUDELEK

Jak informował portal "Życie Polska": PORAŻAJĄCE WIEŚCI O POPULARNYM PROGRAMIE TVP INFO. WIELE WSKAZUJE NA TO, ŻE NIE ZOBACZYMY RAZEM NA ANTENIE MAGDALENY OGÓREK I JAROSŁAWA JAKIMOWICZA

Przypomnij sobie: NIEZWYKLE SMUTNE INFORMACJE TRAFIŁY DO POLSKICH MEDIÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO WOKALISTY ZNANEGO ZESPOŁU. UWIELBIANY MUZYK MIAŁ 73 LATA

Portal "Życie Polska" pisał również: ŻONA KAMILA STOCHA PRZEKAZAŁA PORUSZAJĄCE WIEŚCI! EWA BILAN-STOCH DOSŁOWNIE ZANIEMÓWIŁA NA NAJNOWSZE DONIESIENIA. NATYCHMIAST POPROSIŁA O POMOC

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MINĘŁY TRZY LATA OD PORUSZAJĄCYCH WYDARZEŃ W GDAŃSKU PODCZAS FINAŁU WOŚP. TAK WYGLĄDA MIEJSCE SPOCZYNKU PAWŁA ADAMOWICZA. PREZYDENT WCIĄŻ W PAMIĘCI