Jak podaje portal Super Biznes, wiceszef MSWiA – Paweł Szefernaker zapowiedział, że jeszcze do świąt zostanie ogłoszony drugi nabór do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Będzie pomoc dla wielu gmin

- Chodzi oczywiście o inwestycje w samorządach. Dodatkowo, tak jak pan premier Morawiecki zapowiadał w Bobolicach podczas ogólnopolskich dożynek, w ramach tego naboru zostaną wydzielone środki dla gmin popegeerowskich – zaznaczył Paweł Szefernaker.

Warto zaznaczyć, że w pierwszym naborze, który trwał od 2 lipca do 15 sierpnia tego roku, złożonych zostało ponad 8 tysięcy wniosków, z których zaakceptowanych zostało dokładnie 4040, a łączna pula dofinansowania wyniosła 23,9 miliarda złotych!

Ogromna szansa!

Co więcej, wiceszef MSWiA zaznaczył, że rząd dostrzega ogromne potrzeby w wielu gminach, szczególnie popegeerowskich i z ogromną chęcią będzie inwestował w te tereny, aby poprawić funkcjonowanie jak największej ilości gmin.

Paweł Szefernaker zaznaczył także, że zapowiadany drugi nabór do Programu Inwestycji Strategicznych będzie podobnej wielkości, jak nabór pierwszy. Jest więc spora szansa na pomoc wielu gminom i realizację inwestycji, które od wielu lat były w zawieszeniu.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na oficjalny termin uruchomienia drugiego naboru, który rząd powinien podać już niebawem.

Jak informował portal "Życie Polska": NIEOCZEKIWANE SŁOWA KUBY WOJEWÓDZKIEGO. KRÓL TVN-U WYRAZIŁ SWOJE ZDANIE NA TEMAT SYTUACJI ZWIĄZANEJ Z BASIĄ KURDEJ - SZATAN

Przypomnij sobie: TEGOROCZNA ZIMA MOŻE PRZYSPORZYĆ NAM WIELU PROBLEMÓW Z PRĄDEM! RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA RADZI JAK PRZETRWAĆ EWENTUALNE AWARIE

Portal "Życie Polska" pisał również: BARBARA KURDEJ-SZATAN TRACI CODZIENNIE POTĘŻNE PIENIĄDZE NA INSTAGRAMIE. AKTORKA MIERZY SIĘ Z KONSEKWENCJAMI SWOJEGO WPISU. ZARABIAŁA WIELKIE SUMY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JEST REAKCJA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY NA FILMIK OPUBLIKOWANY PRZEZ WOJTKA SAWICKIEGO. CZY GŁOWA PAŃSTWA NEGUJE PROBLEMY OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI