Kilka dni temu, a dokładnie 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To właśnie tego dnia prezydent Andrzej Duda wyróżnił osoby, które pomagają osobom z niepełnosprawnościami i wręczył im odznaczenia.

Wypowiedź prezydenta wzbudziła wiele kontrowersji

W mediach pojawiło się przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, które wygłosił z tej okazji. Prezydent wskazał w nim, że w naszym kraju osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich niemal wszędzie spotykają się z ułatwieniami, a dostęp do wielu instytucji jest dostosowany do ich wymagań.

Jak podaje portal Pudelek, na odpowiedź na słowa prezydenta nie trzeba było długo czekać. W sieci pojawił się bowiem filmik Wojtka Sawickiego, który na co dzień zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenn’a. Mężczyzna na zamieszczonym filmiku przedstawił z iloma przeszkodami musi codziennie się zmagać.

Nie jest tak, jak wskazał prezydent

Kiedy tylko filmik Wojtka Sawickiego pojawił się w sieci, prezydent Andrzej Duda postanowił skomentować go na swoim Twitterze.

- Szanowny Panie Wojciechu! Zdaję sobie sprawę, jak wiele jeszcze zmian jest potrzebnych i jak wielu ludzi na nie czeka. Ale bez działania, bez mówienia o tym publicznie, bez pokazywania pozytywnych przykładów, będzie znacznie trudniej coś zmienić – wskazał w swoim poście prezydent Andrzej Duda.

Na wpis prezydenta odpowiedział sam Wojtek Sawicki, który zaznaczył, że kreowanie idealnej, a jednocześnie wyimaginowanej rzeczywistości nie pomoże osobom z niepełnosprawnościami w ułatwieniu im życia.

Jak informował portal "Życie Polska": TEGOROCZNA ZIMA MOŻE PRZYSPORZYĆ NAM WIELU PROBLEMÓW Z PRĄDEM! RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA RADZI JAK PRZETRWAĆ EWENTUALNE AWARIE

Przypomnij sobie: DOROTA RABCZEWSKA OTRZYMAŁA PROKURATORSKIE ZARZUTY! DODA TŁUMACZY SWOJĄ SYTUACJĘ NA INSTAGRAMIE. PROKURATURA POSTANOWIŁA WYDAĆ SPECJALNE OŚWIADCZENIE

Portal "Życie Polska" pisał również: BARBARA KURDEJ-SZATAN TRACI CODZIENNIE POTĘŻNE PIENIĄDZE NA INSTAGRAMIE. AKTORKA MIERZY SIĘ Z KONSEKWENCJAMI SWOJEGO WPISU. ZARABIAŁA WIELKIE SUMY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KONTROWERSYJNA SYTUACJA W PROGRAMIE "ROLNIK SZUKA ŻONY"! WIDZOWIE SĄ ZASKOCZENI TAKIM OBROTEM SPRAW