Iwona Morawiecka postanowiła ostatecznie odpowiedzieć na pojawiające się od kilku dni doniesienia na temat sprzedaży przez nią ziemi we wrocławskim Oporowie. Żona premiera Mateusza Morawieckiego poprosiła w przesłanym Polskiej Agencji Prasowej oświadczeniu, aby nie rozpowszechniać nieprawdziwych informacji.

Jak poinformowała małżonka szefa rządu, zakup ziemi w Oporowie miał miejsce w 2002 roku po cenach rynkowych, bez żadnych preferencji w cenie, a także zgodnie z przepisami prawa i sposobami obrotu nieruchomościami, które obowiązują w Polsce.

Dodatkowo dowiedzieliśmy, że właściwy zakup ziemi dokonał się zgodnie z prawem, co potwierdzono dwoma operatami szacunkowymi, jeśli chodzi o cenę rynkową. Dokonali jej biegle z zakresu sprzedaży i kupna nieruchomości.

Iwona Morawiecka wydała oświadczenie w sprawie sprzedaży ziemi w Oporowie. Media od kilku dni trąbią o sprawie

Żona premiera odwołała się również do dziennikarskiej rzetelności w podawaniu informacji o operacji sprzedaży ziemi, a także poprosiła o nienaruszanie jej dóbr osobistych.

Wyjaśniła również, że w 2012 roku właściciel 25 proc. udziałów w ziemi został wykupiony, a bez tego nie byłoby możliwości dysponowania gruntami i ich sprzedaży. Łączna cena zakupu ziemi, o której media trąbią od kilku dni to ok. 2,6 mln złotych.

Według Morawieckiej, ziemia została sprzedana za 14,9 mln złotych, a wycena biegłego sprzed 2 lat oceniła wartość nieruchomości na 14 mln złotych. Kupujący działkę są zobowiązani do zbycia bezpłatnie części gruntów na rzecz miasta Wrocław, by można było przeprowadzić inwestycję drogową w tym miejscu.

Jak informował portal "Życie Polska": PORAŻAJĄCE DONIESIENIA MEDIÓW O ZNANYM AKTORZE. JAN ENGLERT OD LAT ZMAGA SIĘ Z NIEULECZALNĄ CHOROBĄ. LEKARZE SĄ JUŻ BEZRADNI. ARTYSTA GOTOWY NA KONIEC

Przypomnij sobie: WIADOMO JUŻ, CO CZEKA POLAKÓW W GRUDNIU POD WZGLĘDEM POGODY. SYNOPTYCY IMGW MÓWIĄ O PRAWDZIWEJ ZAGADCE. CZY NA ŚWIĘTA POJAWI SIĘ OCZEKIWANY ŚNIEG

Portal "Życie Polska" pisał również: W STYCZNIU CZEKA NA MILIONY POLAKÓW NOWE 500 PLUS! WEDŁUG NOWEGO PRAWA BĘDZIE MOŻNA DOSTAĆ 1500 ZŁOTYCH NA MIESIĄC. NIE DO WSZYSTKICH TRAFI TAKA KWOTA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WYSZŁO NA JAW, CO DZIEJE SIĘ W ZWIĄZKU PIOTRA ŻYŁY I MARCELINY ZIĘTEK. KRĄŻYŁY PLOTKI O ROZSTANIU. CELEBRYTKA WRZUCIŁA NOWE ZDJĘCIA I WSZYSTKO JASNE