Waloryzacja powoduje, że seniorzy z każdym rokiem mogą liczyć na wyższe emerytury. Jednak warto zaznaczyć, że świadczeniobiorcy mogą korzystać także z różnorodnych dodatków, które podnoszą wysokość ich świadczenia. Podobnie będzie i w przyszłym roku.

Kwoty dodatków sporo wzrosną!

Jak podaje portal Super Biznes, wysokość wielu dodatków sporo wzrośnie. Na jakie podwyżki mogą liczyć zatem seniorzy, którzy z nich korzystają?

Wzrośnie między innymi wysokość dodatku pielęgnacyjnego. W tym roku wynosił od 239,66 zł, natomiast już od stycznia będzie on wypłacany w kwocie 251,38 zł. Dodatek ten jest przeznaczony dla osób po 75. roku życia, a także dla tych seniorów, którzy nie mogą funkcjonować samodzielnie i nie są zdolni do pracy. Warto tutaj wyróżnić także dodatek dla inwalidy wojennego, wzrośnie on z 359,49 zł do 377,07 zł.

Wiele osób skorzysta na podwyżkach!

Następnym dodatkiem jest dodatek kombatancki, jego kwota wynosi obecnie 239,66 zł, a od stycznia wzrośnie on do 252,38 zł. Natomiast sam dodatek kompensacyjny wzrośnie z 35,95 zł do 37,78 zł.

Zmieni się także kwota dodatku za tajne nauczanie. Wzrośnie ona z 239,66 zł do 251,38 zł. Dodatek ten jest przyznawany osobom, które podejmowały się tajnego nauczania w czasie okupacji lub też prowadziły zajęcia w języku polskim na terenie Wolnego Miasta Gdańska i III Rzeszy Niemieckiej.

Oczywiście wzrosną także inne dodatki, które są zależne od kwoty najniższej emerytury. Mowa tutaj między innymi o dodatku weterana poszkodowanego.

Jak informował portal "Życie Polska": FENOMENALNA PRZEMIANA DOMINIKI GROSICKIEJ. ŻONA SPORTOWCA WYGLĄDA WRĘCZ OLŚNIEWAJĄCO. WSZYSTKO TO ZA SPRAWĄ JEDNEJ MAŁEJ ZMIANY W WYGLĄDZIE

Przypomnij sobie: POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KAMILA DURCZOKA. SZPITAL WYDAŁ SPECJALNY KOMUNIKAT W SPRAWIE. WIADOMO, W JAKIM STANIE BYŁ DZIENNIKARZ

Portal "Życie Polska" pisał również: TAK ŹLE NIE BYŁO JUŻ OD BARDZO DAWNA! POLACY SĄ ZAŁAMANI INFLACJĄ! W TAKIEJ SYTUACJI NIE DA SIE ODCZUĆ WZROSTU PENSJI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SEBASTIAN FABIJAŃSKI OSTRO O KOLEGACH Z BRANŻY ZABIERAJĄCYCH GŁOS W SPRAWIE UCHODŹCÓW. AKTOR PRZEKONUJE, ŻE JEST ZMĘCZONY SYTUACJĄ W KRAJU. CO MÓWIŁ