Jak informuje serwis Next Gazeta, wielu seniorów, którzy chcieliby powiększyć swoje emerytury zyskali taką możliwość. Mowa o dodatkowych 200 złotych, które mogą trafić do kieszeni wielu najstarszych Polaków. Konieczny będzie specjalny wniosek, który nie trafi jednak do ZUS. Co należy zatem zrobić i gdzie się udać, aby zyskać ekstra pieniądze do swojego świadczenia co miesiąc?

Obecnie seniorzy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze do comiesięcznego świadczenia. Są to m.in. trzynastka, czternastka, a dla najbiedniejszych seniorów również 500 plus. Okazuje się również, że pewna grupa najstarszych obywateli naszego kraju, którzy otrzymują emeryturę może liczyć na dodatkowe 200 złotych do świadczenia co miesiąc. Skąd te pieniądze?

Dodatkowe 200 złotych dla części seniorów w Polsce. Trzeba wypełnić specjalny wniosek, ale nie do ZUS. Jak dostać te pieniądze?

Okazuje się, że dodatkowe 200 złotych do emerytury należy się tym seniorom, którzy w przeszłości wykonywali pewien zawód. Chodzi tu o strażaków należących do lokalnych OSP! Rząd postanowił pomóc tej grupie seniorów i emerytowani strażacy ochotnicy otrzymają 200 złotych do emerytury dodatkowo.

Jeśli w przeszłości strażak brał czynny udział w akcjach ratowniczych w określonym czasie to musi złożyć specjalny wniosek do powiatowego bądź miejskiego komendanta straży pożarnej. Świadczenie to nie będzie płynąć z ZUS, a za wypłatę tych pieniędzy odpowiada Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA.

Ważny jest czas pracy w OSP. Kobiety powinny pełnić służbę 20 lat, a mężczyźni 25 lat, aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Takie sumy mogą trafić w tym roku do 20 tysięcy osób.

Jak informował portal "Życie Polska": THE VOICE OF POLAND: MAŁGORZATA CHRUŚCIEL ZABRAŁA GŁOS W SPRAWIE ODPADNIĘCIA Z PROGRAMU. NIE MILKNĄ ECHA DECYZJI SYLWII GRZESZCZAK. INTERNET WRZE

Przypomnij sobie: BEATA TADLA ZASKOCZYŁA SWOIM OBSERWATOROM PORUSZAJĄCYM WYZNANIEM. DZIENNIKARKA OTWORZYŁA SIĘ NA TEMAT NIESAMOWITEGO DOŚWIADCZENIA. BYŁ TAM KSIĄDZ

Portal "Życie Polska" pisał również: DOROTA GARDIAS POINFORMOWAŁA WSZYSTKICH O STANIE SWOJEGO ZDROWIA. POGODYNKA ZMAGA SIĘ Z CIĘŻKĄ CHOROBĄ. GWIAZDA WŁAŚNIE ODEBRAŁA WAŻNE WYNIKI BADAŃ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORAŻAJĄCA SYTUACJA W SZPITALU W POLSCE. CHODZI O 1,5-ROCZNEGO CHŁOPCA, KTÓREGO LEKARZE WYPISALI DO DOMU. RODZICE NIE MOGĄ SIĘ POGODZIĆ ZE STRATĄ