1 listopada 2011 roku doszło do zaskakującej akcji. Kapitan Tadeusz Wrona ocalił życie 321 osób. Mężczyzna pilotujący gigantycznego Boeinga 767 podjął się awaryjnego lądowania bez wysuniętego podwozia.

Miało to miejsce na płycie lotniska Chopina w Warszawie. Czyn kapitana Tadeusza Wrony podziwiało wiele osób – nawet z zagranicy! Jak swój wyczyn skomentował sam pilot?

Wyczyn kapitana Tadeusza Wrony przeszedł do historii

Pilot Tadeusz Wrona w dziesięć lat temu przeżył prawdziwe chwile grozy. Mężczyzna nie tylko walczył o swoje życie, ale również o życie 231 pasażerów na pokładzie samolotu.

Dzięki jego opanowaniu maszyna spokojnie wylądowała na płycie warszawskiego lotniska. Po stresującym wydarzeniu kapitan Wrona udzielił obszernego wywiadu dla Krystyny Pytlakowskiego z serwisu viva.pl.

Kapitan Tadeusz Wrona. Źródło: youtube.com
Kapitan Tadeusz Wrona. Źródło: youtube.com
Kapitan Tadeusz Wrona. Źródło: youtube.com

Pilot Tadeusz Wrona zdradził, że wcześniej wykonywał tego typu manewry dla stymulatorze, jednak nie spodziewał się, że będzie je musiał zastosować w realnym życiu.

Mężczyzna zachował zimną krew i był całkowicie skupiony na akcji awaryjnego lądowania. Napięcie było jednak niezwykle wysokie. Do samego końca kapitan Wrona wierzył, że podwozie się wysunie.

Tak pilot skomentował swój odważny krok

Minuty jednak szybko upływały, gdy zostało paliwa na zaledwie 20 minut, zdecydował z drugim pilotem, że czas lądować.

Mieliśmy kontakt z centrum kryzysowym, gdzie były dwie osoby. Powiedziano nam, że trudno ściągnąć jeszcze kogokolwiek

- zdradził kapitan Wrona.

Pilot Tadeusz Wrona nie dopuszczał do myśli, że może się wydarzyć katastrofa. W końcu wiedział, jak wykonać taki manewr. Kapitan zapewnił pasażerów, że wszystko dobrze się zakończy i każdy wróci żywy do domu. Tak też się stało!

Jak informował portal "Życie Polska": KLUCZOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZYSZŁOŚCI BEATY KOZIDRAK! WIADOMO, JAKA KARA MOŻE SPOTKAĆ WOKALISTKĘ ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM. NA PEWNO BĘDZIE DOTKLIWA

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCY FINAŁ “TAŃCA Z GWIAZDAMI”. WIADOMO, NA CO PIOTR MRÓZ PRZEZNACZY AŻ 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH Z WYGRANEJ. TAKI CEL ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH WIDZÓW

Portal "Życie Polska" pisał również: PREZYDENT ZALICZYŁ SPORĄ WPADKĘ I NARAZIŁ SIĘ OBYWATELOM. ZACHOWANIE GŁOWY PAŃSTWA JEST SZEROKO KOMENTOWANE. WIELE OSÓB UWAŻA TO ZA NIEWŁAŚCIWY KROK

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WIELKIE SZCZĘŚCIE UCZESTNIKA “ROLNIK SZUKA ŻONY” PO WIELU LATACH. MĘŻCZYZNA NARESZCIE STANĄŁ NA ŚLUBNYM KOBIERCU. PAŃSTWO MŁODZI RODEM Z BAJKI