Jak wyglądały zaślubiny księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego i hrabianki Heleny Mańkowskiej?

Jeszcze w 2018 roku w rozmowie z „Wprost” książę Lubomirski wraz znarzeczoną Heleną dzielili sie planami na temat swojego bajkowego slubu. Na jednej z okładek czasopisma, gdzie książę pozował z mieczem, ujawnił, że jest wujkiem piątego stopnia swojej wybranki, ale dodał także, że w środowisku błekitnokrwitnych to nie stanowi żadnego problemu. Para książęca mówiła także, że planują tak wielkie wesele, że prawdopodobnie będą zmuszeni rozbudować hotell w Szczawnicy, który znajduje się na ziemiach należących do rodziny hrabianki Heleny Mańkowskiej.

Zdjęcie ze ślubu księcia Lubomirskiego i hrabianki Heleny Mańkowskiej, screen Google

Bajeczne wesele księci Lubomirskiego

Bajeczne wesele miało odbyć się zeszłego lata, a świętowanie powinno było trwać aż cztery dni. Jednak plany się pokrzyżowały i młoda para, książę Jan Lubomirski-Lanckoroński i hrabianka Helena Mańskowska, została małżenstwem w ten piątek. Wesele odbyło się w Krakowie. Nie było to niestety przewidywane ogromne świętowanie, ponieważ nie pozwalały na to obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, dlatego na ślubie pojawiło się tylko nieliczne grono najbliższych.

Ślub księcia Lubomirskiego i hrabianki Mańkowskiej, screen Google

Chociaż wesele księcia nie odbyło się zgodnie z wcześniejszymi planami, możemy zobaczyć, że przyjęcie miało arstokratyczny charakter. Książę z hrabianką przejechali się po krakowskim rynku białą karocą, podobną do tej, jaka była na ślubie Kate i Williama. Goście przyjęcia też nie zapomnieli o charakterze wydarzenia – jedna z kobiet miała na głowie toczek, ubiór, który utożsamiany jest z dworem brytyjskim.

Ślub księcia Lubomirskiego i hrabianki Mańkowskiej, screen Google

Ślub księcia Lubomirskiego i hrabianki Mańkowskiej, screen Google

Ślub odbył się w Pałacu Prezydenckim w Krakowie, do którego nowożeńcy podjechali czarnym Rolls-Roycem. Na dodatek, ślubu udzielał Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Ślub księcia Lubomirskiego i hrabianki Mańkowskiej, screen Google

Ślub księcia Lubomirskiego i hrabianki Mańkowskiej, Rolls-Royce screen Google

Hrabianka Helena Mańkowska zachwyciła swoim wyglądem

Zamiast sukienki prawdziwej księżniczki i kilkumetrowego welonu, hrabianka Helena Mańkowska wybrała sukienkę o prostym kroju, sięgającą kolano. Dodatkowo miała granatowy pasek oraz szpilki.

Ślub księcia Lubomirskiego i hrabianki Mańkowskiej, screen Google

Jak inforował portal „Wiesz”: Znany dziennikarz kompletnie zaskoczony diagnozą lekarza. Tomasz List nie zrobi tego już nigdy w życiu

Przypomnij sobie: Beata Tadla wyjawiła przypadkiem swój sekret, wszyscy wiedzą, jak wygląda jej pierścionek zaręczynowy

Portal „Wiesz” pisał również: Powrót do szkół już od 1 wrzesnia. ZNP i naukowcy apelują o zachowanie bezpieczeństwa