Nie da się ukryć, że od pewnego czasu wokół Kościoła oraz duchownych w naszym kraju pojawia się wiele kontrowersji. Wiele osób nie może bowiem zaakceptować ogromnych zarobków czy też emerytur jakie otrzymują duchowni. Jeszcze inni oburzeni są innymi kwestiami.

Nagranie trafiło do sieci!

Jak informuje portal Wirtualna Polska, ostatnio w jednej z parafii doszło do sytuacji, która wywołała sporo kontrowersji. Chodzi tutaj o duchownego z parafii w Częstochowie, który został przez jednego z wiernych poproszony o wydanie zaświadczenia, które umożliwiłoby mężczyźnie pochówek swojej matki w innej parafii.

Okazało się, że duchowny wystawi takie zaświadczenie tylko wtedy, kiedy wierny uiści za nie opłatę w wysokości 800 złotych! Wierny nagrał całą rozmowę i opublikował ją w sieci, a nagranie szybko trafiło do wielu osób i wywołało ogromne kontrowersje.

Duchowny zabrał głos w tej sprawie!

Ksiądz profesor Andrzej Kobyliński był gościem programu Newsroom i podczas rozmowy zabrał głos na temat wysokich opłat za sakramenty czy też inne usługi świadczone przez Kościół w naszym kraju.

- Mamy w Polsce do wyboru wprowadzenie podatku kościelnego i wówczas znikają opłaty za śluby, pogrzeby i chrzty albo trzymamy się tego anachronicznego polskiego modelu i ludzie płacą indywidualnie za sakramenty, także pogrzeby – zaznaczył duchowny.

Ksiądz Kobyliński podczas wywiadu dodał także, że jeśli taki podatek lub inny system nie zostanie wprowadzony, to nieustannie będzie dochodzić do takich sytuacji, jak ta która miała miejsce w jednej z parafii w Częstochowie.

Jak informował portal "Życie PL": NIEZWYKLE WAŻNY APEL DO WIDZÓW PROGRAMU INFORMACYJNEGO. PIOTR KRAŚKO W SIECI ZWRÓCIŁ SIĘ DO WSZYSTKICH FANÓW W PALĄCEJ SPRAWIE. SYTUACJA JEST ISTOTNA

Przypomnij sobie: SMUTNE WIEŚCI DLA FANÓW MUZYKI. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS ZNANEGO I LUBIANEGO ARTYSTY. MIAŁ ZALEDWIE 49 LAT! OD FANÓW PŁYNIE MORZE KONDOLENCJI DLA BLISKICH

Portal "Życie PL" pisał również: ŻONA DARIUSZA SZPAKOWSKIEGO KOMENTUJE SKANDAL WOKÓŁ ZNANEGO KOMENTATORA. WYZNAŁA, CO MYŚLI O CAŁEJ SPRAWIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SKUTECZNE SPOSOBY NA NIEPROSZONYCH GOŚCI! JAK PORADZIĆ SOBIE Z RYBIKAMI CUKROWYMI, KTÓRE OPANOWAŁY NASZ DOM