Od samego początku prezydentury Andrzeja Dudy wielu zaczęło dostrzegać pewną prawidłowość, która wzbudziła spekulacje, a z czasem odwróciła się przeciwko Agacie Kornhauser-Dudzie. Nie bez powodu otrzymała w pewnych kręgach przydomek "Milczącej Agaty"...

Dlaczego Agata Kornhauser-Duda nie udziela się medialnie i w czym "nie będzie brała udziału"?

Zanim została pierwszą damą RP, pracowała zawodowo jako nauczycielka języka niemieckiego. Jak każda z jej poprzedniczek, obowiązuje ją etykieta wymagana na piastowanym przez nią stanowisku, zatem udziela się społecznie, spotyka z kombatantami, kobietami z koła wiejskiego, w trakcie pierwszych fal pandemii ogłaszanych przez rząd szyła maseczki i stroniła od zbędnych rozmów z dziennikarzami.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda stroni od blasku fleszy, a publicznie widać ją jedynie podczas występów związanych z jej działalnością lub oficjalnych wystąpień solo lub z mężem Andrzejem Dudą. Trwając u jego boku w każdej ważnej chwili dla prezydenta kraju, wystawia się na widok, jednak są to jedne z nielicznych momentów, w których możemy sobie na nią popatrzeć lub jej posłuchać.

Jej mąż, prezydent Andrzej Duda wyjawił powody jej medialnej powściągliwości, co w dużym stopniu tłumaczy jej trzymanie się w cieniu - Od początku, kiedy została Pierwszą Damą, podjęła decyzję, aby nie udzielać żadnych wypowiedzi medialnych, poza wystąpieniami na spotkaniach. Aby nie udzielać żadnych wywiadów nikomu, dosłownie nikomu. Wielokrotnie na ten temat rozmawialiśmy. Ale było to dla mnie zrozumiałe. - Jak dodał, decyzja ta wynikała ze stopnia manipulacji, jaką stosują brukowce i w żadnym razie żona nie zamierza się na to wystawiać, gdyż każda jej wypowiedź może być użyta przeciwko niej.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: IMGW ostrzega. Czeka nas niepokojąca pogoda. Jakie województwa są szczególnie zagrożone

Zerknij:

Znane polskie sześcioraczki skończyły dwa latka. Szczęśliwi rodzice chwalą się zdjęciami