Portal „Super Express” donosi, że rząd ma plany dotyczące zmian w zakresie zasiłków chorobowych. Oznacza to utrudnienia dla milionów Polaków.

Ograniczanie L4

Wszystko wskazuje na to, że rząd wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zamierzają ograniczyć kwotę wypłacanych pieniędzy z tytułu zasiłku chorobowego.

Intensywności nabrały już kontrole prowadzone przez ZUS w zakładach pracy, które nie raz prowadzą do cofnięcia L4 i żądania zwrotu wypłaconych środków.

Pieniądze z ZUS. Źródło: Youtube Jeden z Wielu
Pieniądze z ZUS. Źródło: Youtube Jeden z Wielu

A to jeszcze nie wszystko. Zmiany maja dotknąć także matki na zasiłki macierzyńskim. Nie będzie on wypłacany kobietom po urodzeniu dziecka w sytuacji gdy umowa o pracę została zawiązana blisko przed jego narodzinami.

Modyfikacje wpłyną też na osoby przewlekle chore. Płatne L4 będzie mogło maksymalnie zostać wystawione na 182 dni, a potem trzeba będzie odczekać 60 dni. Rząd tłumaczy, że w ten sposób zmniejszy się liczba osób symulujących dolegliwości.

Polacy chcą innych zmian

„Super Express” przedstawił też wyniki przeprowadzonej wśród Polaków sondy. Wynika z niej, że większość żąda zmian, ale bardziej korzystnych dla obywateli , a nie ZUS.

Zdaniem przeważającej większości zasiłek chorobowy powinien być wypłacany w wartości 100 procent pensji dla wszystkich.

Co o tym sądzicie? Korzystacie często z L4?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żywioł zmienił to miejsce nie do poznania. Nagranie video jest zatrważające. Skutki nagłego załamania pogody mieszkańcy będą odczuwać przez długi czas

Jak informował portal „Życiepl.com”: Celebrytki włączają się do afery wywołanej przez lekarkę ze szpitala w Oleśnicy. Joanna Koroniewska i Magda Mołek skomentowały tą oburzającą sytuację

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Gwiazda pierwszej edycji Big Brothera ujawniła, że była o krok od najgorszego. Miała wielkie szczęście. Co się przydarzyło Manueli Michalak

Sprawdź także ten artykuł: Nowe zdjęcia potwierdzają olbrzymią zmianę w życiu „Szczeny” z popularnego programu „Chłopaki do wzięcia”. Wiadomo czym się zajmuje i jak wygląda