Ostatnio spore kontrowersje wywołał wpis lekarki pracującej w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy dotyczący wagi kobiet w ciąży.

Ginekolożka zwróciła się w nim do przyszłych mam namawiając je by bardziej dbały o swoją wagę i mniej jadły w tym czasie.

Wpis oburzył wiele internautek, które uznały go za przykład szykanowania kobiet z nadwagą oraz rażący brak profesjonalizmu.

Ostatecznie dyrektor placówki wystosował przeprosiny wskazujące, że celem było zwrócenie uwagi na problem otyłości. Do komunikatu przyłączyła się także dr Gizela Jagielska.

Takie przeprosiny jednak nie zadowoliły komentujących. W efekcie sprawa została zgłoszona już do Rzecznika Praw Pacjenta, Ministerstwa Zdrowia oraz Izby Lekarskiej.

Jak podaje portal plotek.pl, sprawę zdążyło skomentować też już kilka gwiazd polskiego show-biznesu.

Celebrytki reagują

Joanna Koroniewska z zadowoleniem przyjęła reakcję Rzecznika i napisała w mediach społecznościowych, że lekarka powinna lepiej przeprosić urażone pacjentki.

„Każdy ma prawo do błędów, ale trzeba nauczyć się do nich przyznawać. I przeprosić” – uznała aktorka.

W podobnym tonie wypowiedziała się też Magda Mołek, która dodała, że doktor Jagielskiej przydałoby się odrobine więcej empatii, a tego typu opinie są szkodliwe i negatywnie działają na kobiety.

Zgadzacie się z którąś ze stron?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dobra wiadomość dla emerytów. W przyszłym roku do ich kieszeni trafi więcej pieniędzy. Na jakie podwyżki mogą liczyć seniorzy

Jak informował portal „Życiepl.com” ze świata: Tego nikt się nie spodziewał. Wizyta 3-letniego dziecka u dentysty skończyła się prawdziwym koszmarem. Co się wydarzyło podczas zabiegu

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Joanna Krupa musiała przerwać prace na planie „Top Model”. Modelka przeżywa trudne chwile. Odeszła ważna dla niej osoba. Fani składają kondolencje

Sprawdź także ten artykuł: Mikołaj Roznerski ma wielkie problemy? Ujawnił fanom mało przyjemne kulisy pracy na planie seriali i deskach teatralnych. Co się stało