Wygląda na to, że wiekszość uczniów nie miało wyboru, ponieważ sytuacja z dnia na dzień się pogarsza. Dane otrzymane od Kuratorów Oświaty były zaskoczeniem dla wielu Polaków.

Na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Edukacji Narodowej opubikowało ważne informacje na temat funkcjonowania szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Niestety, sytuacja pogarsza się z dnia na dzień, dlatego postanowiono działać w ten sposób. Uczniowie nie mieli możliwości wyboru.

Nowe dane dotyczące funkcjonwania szkół w czasie pandemii

Według stanu na dzień dzisiejszy 321 placówek oświatowych w Polsce pracuje w trybie mieszanym, a 106 – w trybie zdalnym. Pozostałe placówki (ok. 48 tysięcy) działa w trybie normalnym. Informację tę przekazało Ministerstwo Edukacji Narodowej za pośrednictwem Twittera. Jak się okazuje, liczba szkół, które obecnie pracują w trybie zdalnym i mieszanym jest największa od początku września.

screen Google

Dane opubikowane na profilu resortu na Twitterze pochodzą od kuratorów oświaty. Zostały zebrane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów, a pochodzą z placówek, w których to sanepid wyraził zgodę na pracę zdalną lub mieszaną. Wedłuh owych danych, w piątek w trybie stacjonarnym pracowało 48052 przedszkoli, szkół oraz pozostałych placówek oświatowch, co stanowi 99,12% ogółu.

W trybie mieszanym pracowało 321 placówe (0,66%), a w trybie zdalnym zaledwie 106 placówek (0,22%). Do tej pory najwięcej placówek pracowało w systemie zdalnym lub mieszanym.

W poniedziałek i wtorek zauważono spadek liczby szkół, w których wprowadzono hybrydowy lub zdalny tryb nauki. W poniedziałek w trybie zdalnym pracowało 71 placówek, a w mieszanym – 231. Natomiast we wtorek 68 i 185 odpowiednio. Niestety sytuacja epidemiologiczna w Polsce pogarsza się z dnia na dzień, dlatego też szkoły zmuszone są zrezygnować ze stacjonarnego trybu zajęć.

Jak informował portal „Życie.pl”: Krytyk kulinarny przekazał radosne informacje. Fani składają gratulacje

Przypomnij sobie: Zdjęcie Iwony Pavlović przykuło uwagę internautów. Kiedyś nazywano to skandalem

Portal „Życie.pl” pisał również: Koronawirus w placówkach Polski. Dyrektor szkoły nie mogła dodzwonić się do sanepidu kilka dni