Jak podaje portal "Super Express", rząd rozważa różne scenariusze związane z czwartą falą epidemii koronawirusa. Obawy ekspertów budzą nowe warianty koronawirusa (przede wszystkim delta i lambda) charakteryzujące się większą zakaźnością, ale także spadająca liczba chętnych na przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19. Całkiem realny jest powrót obostrzeń.

Przygotowania do czwartej fali pandemii

Choć w ostatnim czasie obserwujemy znaczny spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem, nie oznacza to, że możemy obwieścić koniec epidemii. Kolejne warianty wirusa charakteryzujące się większą zaraźliwością budzą niepokój ekspertów. Do tego dochodzi ignorowanie zagrożenia i niechęć do szczepień przeciw Covid-19.

To wszystko sprawia, że eksperci z coraz większym niepokojem patrzą na możliwe scenariusze kolejnej fali epidemii. Jedną z rozważanych opcji jest rozpoczęcie roku szkolnego w trybie nauki hybrydowej, w której część uczniów pozostaje w trybie nauki online, część zaś tradycyjnie chodzi do szkoły. Minister edukacji podkreśla jednak, że chciałby, aby dzieci i młodzież uczyły się tradycyjnie.

Rząd rozważa wprowadzenie również innych obostrzeń, choć póki co pozostają one tajemnicą. Można się spodziewać jednak, że będzie to powrót do noszenia maseczek także na świeżym powietrzu, czy ograniczenia w działalności różnych sektoró gospodarki. Aby uniknąć dramatycznych scenariuszy warto zaszczepić się przeciw Covid-19.

Szczepienie przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienie przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/ YouTube @WP

Eksperci podkreślają, że szczepionki chronią przed ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem. To od naszej decyzji w sprawie szczepienia i ostrożności w codziennych kontaktach zależy, jaką skalę przybieże kolejna fala.

Powrotu jakich obostrzeń spodziewacie się jesienią?

To też może cię zainteresować: Polacy muszą się przygotować na naprawdę gwałtowną pogodę już w czwartek. Sytuacja będzie zmieniać się z minuty na minutę. Meteorolodzy ostrzegają

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szykuje się wielomilionowa afera związana z ojcem Rydzykiem? Jeden z duchownych ujawnia, że ma dowody, które mogą wstrząsnąć polskim Kościołem

O tym się mówi: Krzystof Jackowski miał kolejną wizję. Poszło o Donalda Tuska. Co powiedział jasnowidz