Od kilku dni nad niemal całą Polską utrzymują się naprawdę mocne upały i tak będzie również w czwartek. Jednak synoptycy nie ukrywają, że właśnie dziś ogromna większość kraju czeka naprawdę gwałtowna pogoda, a pogodnie i praktycznie bez deszczu będzie jedynie na krańcach wschodnich.

W ciągu najbliższych godzin nad Polską mogą przejść naprawdę gwałtowne burze, nawałnice, a nawet trąby powietrzne. Sytuacja będzie rozwijać się bardzo dynamicznie i trzeba to wziąć pod uwagę!

Gwałtowna pogoda w czwartek nad niemal całą Polską. Meteorolodzy prognozują gwałtowne burze, nawałnice, a nawet trąby powietrzne. Sytuacja będzie zmieniać się bardzo szybko!

Polscy Łowcy Burz przekonują w podanej w środę prognozie, że czwartek 8 lipca przyniesie naprawdę gwałtowną pogodę. Według informacji podanych przez serwis Goniec, przez Polskę przetoczy się bardzo duży i rozległy układ burzowy, który obejmie zasięgiem wiele województw.

Mowa tutaj o dolnośląskim, opolskim, Wielkopolsce i części województwa śląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, Mazowsza po Warmię i Mazury, a także Pomorze.

„Na jej trasie notowane będą silne porywy wiatru, lokalnie niszczące - aktualne prognozy wskazują na prędkość porywów rzędu 90-110km/h, a w części przypadków ponad 110 km/h - napisali na swoim profilu na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

IMGW potwierdza tę prognozę w porannym komunikacie. Polscy Łowcy Burz przekonują, że w pasie południowo-zachodnim mogą pojawić się trąby powietrzne, a IMGW weryfikuje te doniesienia. Groźnie zrobi się głównie wieczorem i w nocy, ale i w dzień będzie się robić niebezpiecznie.

Specjaliści apelują o ostrożność i dobre zabezpieczenie naszych dóbr i posesji przed możliwymi zniszczeniami.

Jak informował portal "Życie PL": PORUSZAJĄCA SYTUACJA Z JAMNICY OCZAMI RATOWNIKÓW. PRZYZNALI, ŻE PŁAKALI Z TOTALNEJ BEZSILNOŚCI. WIDOK WRAKU SAMOCHODU JEST DLA NICH NIE DO ZAPOMNIENIA

Przypomnij sobie: WAŻNA INFORMACJA DLA MILIONÓW RODZICÓW W CAŁEJ POLSCE. SZYKUJĄ SIĘ POWAŻNE ZMIANY W 500 PLUS! NOWOŚĆ ZAPOWIADA RESORT RODZINY W NAJNOWSZYM KOMUNIKACIE

Portal "Życie PL" pisał również: RODZINA KRÓLEWSKA UKRYWA NIEWYGODNY SEKRET ŻONY KSIĘCIA KAROLA? W ZAGRANICZNYCH MEDIACH MÓWI SIĘ, ŻE KSIĘŻNA CAMILLA ZMAGA SIĘ Z MOCNYM UZALEŻNIENIEM

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEZWYKŁA HISTORIA 15-LETNIEJ DZIEWCZYNY OBIEGŁA CAŁY ŚWIAT. NASTOLATCE UDAŁO SIĘ WYRWAĆ Z RĄK PORYWACZA, BO ZACHOWAŁA SPOKÓJ. NIESAMOWITA SYTUACJA