Jak podaje portal "Super Express", nieoficjalnie mówi się o tym, że ojciec Tadeusz Rydzyk namawiany jest do przejścia na emeryturę. Czy toruński duchowny zdecyduje się na ten krok? Kto mógłby zająć jego miejsce?

Radio Maryja bez ojca dyrektora?

Chyba mało kto jest sobie w stanie wyobrazić Radio Maryja lub Telewizję Trwam bez obecności w nich ojca Tadeusza Rydzyka. Z każdym kolejnym rokiem taka sytuacja staje się coraz bardziej prawdopodobna. Z informacji do jakich dotarł tygodnik "Polityka" wynika, że przełożony ojca Tadeusza Rydzyka, o. Janusz Soka sugeruje Rydzykowi przejście na emeryturę i rezygnację z dyrektorowania katolickiej rozgłośni.

O. Tadeusz Rydzyk/YouTube @Gdzie Taniej
O. Tadeusz Rydzyk/YouTube @Gdzie Taniej
O. Tadeusz Rydzyk/YouTube @Gdzie Taniej

Katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski wskazuje, że jeśli faktycznie prowincjał zwrócił się do toruńskiego redemptorysty z taką prośbą to niewykluczone, że ojciec Tadeusz Rydzyk będzie musiał odejść z Radia Maryja. Oczywiście będzie miał prawo do przekonywania przełożonego, żeby zmienił zdanie, ale jeśli decyzja zostanie podtrzymana, ojciec Rydzyk nie będzie miał wyjścia.

O. Tadeusz Rydzyk/YouTube @Gdzie Taniej
O. Tadeusz Rydzyk/YouTube @Gdzie Taniej
O. Tadeusz Rydzyk/YouTube @Gdzie Taniej

Jeśli ojciec Tadeusz Rydzyk zdecyduje się przejść na emeryturę (wiek emerytalny osiągnął on w ubiegłym roku), bardzo prawdopodobne, że funkcję dyrektora Radia Maryja przejmie ojciec Jan Król. Duchowny od wiel lat związany jest z toruńską rozgłośnią, Telewizją Trwam, a także Wyższą Szkołą Społeczno-Medialną w Toruniu.

Póki co, jeden z najbardziej znanych duchownych w kraju nie zdecydował się przejść na emeryturę i niewiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie może ulec to zmianie. Spodziewacie się rychłej emerytury o. Tadeusza Rydzyka?

To też może cię zainteresować: Polski ksiądz bije rekordy popularności. Rozpisują się o nim światowe media. Czym zasłynął duchowny? Jego misja robi wrażenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gwiazda „Królowych życia” podjęła ostateczną decyzję i opuszcza popularny program. Widzowie są zaskoczeni jej decyzją. Co teraz będzie robić

O tym się mówi: Trwają poszukiwania 16-letniej Agnieszki i jej synka. Policja prosi o pomoc w odnalezieniu młodej mamy