Portal "Wiertualna Polska" powołując się na doniesienia "Faktu" wskazuje, że rząd obawia się rozprzestrzenienia się w naszym kraju tzw. wariantu "Delta", dlatego planuje wprowadzenie lockdownu. Dziennikarze "Faktu" mieli dotrzeć do dokumentów dotyczących tej kwestii.

Scenariusze na jesień

Z doniesień "Faktu" wynika, że rząd szykuje bardzo restrykcyjne scenariusze na nadejście czwartej fali zakażeń koronawirusem. Dziennikarze dotarli do dokumentu dotyczącego senackiego projektu rozszerzenia bonu turystycznego również na seniorów.

Lockdown/YouTube @Telewizja Police

We wspomniany piśmie wiceminister Piotr Patkowski miał wskazać, że wątpliwości budzi zasadność rozszerzenia bonu na rencistów i emerytów w momencie, gdy "niepewne jest zainteresowanie świadczeniem przez tę grupę w okresie od 1 września 2021 roku do 31 marca 2022 roku".

Patkowski wskazał, że owo zainteresowanie skorzystaniem z bonu turystycznego będzie ściśle powiązane z sytuacją epidemiczną w naszym kraju, która w okresie jesienno-zimowym może ulec pogorszeniu. Zdaniem wiceministra seniorzy mogą nie móc skorzystać z wypoczynku ze względu na wprowadzone restrykcje.

Zdaniem "Faktu", jest to dowód na to, że rząd planuje wprowadzenie jesieną ponownych ostrych restrykcji, obejmujących zamknięcie hoteli czy ograniczenie działalności restauracji. Wszystkiemu winny ma być wariant Delta.

Wariant Delta

Wirusolodzy zwracają uwagę na bardzo zakaźny wariant Delta, który odpowiedzialny może być nie tylko za zwiększoną ilość przypadków, ale również za cięższy przebieg zakażeń niż w przypadku innych mutacji koronawirusa.

W Portugalii notuje się obecnie największe od lutego nasilenie liczby zakażeń koronawirusem. Z szacunków wynika, że za ponad połowę przypadków odpowiedzialny jest właśnie wariant Delta.

Koronawirus/YouTube @Oneindia News
Koronawirus/YouTube @Oneindia News
Koronawirus/YouTube @Oneindia News

Myślicie, że rząd zdecyduje się po raz kolejny zamknąć gospodarkę?

To też może cię zainteresować: Oburzająca sytuacja na jednym z polskich cmentarzy. Zdewastowano blisko 70 nagrobków. Policja poszukuje sprawców

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy to koniec problemów finansowych Mariusza Czajki? Wszystko na to wskazuje. Aktor otrzymał zaskakującą propozycję

O tym się mówi: Księżna Kate w czwartej ciąży? Rodzina królewska ma co świętować. Zaskakujące wieści płyną z Wielkiej Brytanii