Jak podaje portal "O2", kobieta wybrała się z córką do fryzjera. 14-latka farbowała w salonie fryzjerskim włosy i usługa ta kosztowała 430 zł. Skąd taka cena?

Farbowanie włosów za 430 zł

W jednym z warszawskich salonów fryzjerskich córka pewnej kobiety farbowała włosy. Jej matka widząc na paragonie kwotę nie mogła uwierzyć własnym oczom. Zmiana koloru u 14-latki kosztowała ją niebagatelną kwotę 430 zł. Wysokość rachunku w osłupienie wprawiła również internautów, którzy widzieli zdjęcie opublikowane przez warszawiankę.

Kobieta w swoim poście nie kryła oburzenia wysokością opłaty za usługę nałożenia na włosy ciemnej farby. "Czy ta kwota jest adekwatna do wykonanej usługi" - pisała rozżalona kobieta, nie wiedząc czy to przypadkiem nie "jakiś żart".

Dziennikarze portalu "O2" zwrócili się do salonu fryzjerskiego, w którym 14-latka farbowała włosy z prośbą o komentarz. Z relacji fryzjerki wynika, że nastolatka przyszła do salonu i poprosiła o wykonanie usługi polegającej na zafarbowaniu włosów. Nie zapytała wcześniej o cenę usługi, siadając po prostu na fotelu i opisując efekt jaki chce uzyskać.

Paragon/o2.pl
Paragon/o2.pl
Paragon/o2.pl

Fryzjerka dodała, że dziewczyna wyglądała na pełnoletnią, a ona nie ma w zwyczaju sprawdzać wieku klientów. O tym, ile faktycznie lat miała dziewczyna fryzjerka dowiedziała się z postu zamieszczonego przez jej matkę w mediach społecznościowych.

Okazuje się, że u nastolatki wykonano szereg zabiegów, które nie zostały wyszczególnione na paragonie. Długie, sięgające do pasa włosy dziewczyny były zniszczone po poprzednim farbowaniu w związku z tym przeprowadzono u niej repigmentowanie, oraz odżywianie w czasie repigmentowania. Nie było w tym przypadku mowy o odroście, a o farbowaniu na całej długości i to dwukrotnym. Po wszystkim włosy wymodelowano.

Salon fryzjerski/ YouTube @Sylwia Gaczorek
Salon fryzjerski/ YouTube @Sylwia Gaczorek
Salon fryzjerski/YouTube @Sylwia Gaczorek

Nastolatka miała przy sobie jedynie 300 zł. Fryzjerka zgodziła się, żeby dziewczyna dopłaciła brakującą kwotę w późniejszym terminie. Fryzjerka przypomina, że zawsze należy upewnić się, co do ceny wykonanych usług w salonie przed ich wykonaniem. Gdyby mama nastolatki lub sama nastolatka wcześniej to zrobiły nie byłyby zaskoczone.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Córka Andrzeja Grabowskiego podzieliła się wspaniałą nowiną i pokazała wymowne zdjęcie. Gwiazdy pośpieszyły z gratulacjami dla Katarzyny Grabowskiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znany z polskich seriali aktor stracił panowanie nad kierownicą. Niestety nie udało się go uratować. Miał 37 lat. Kondolencje płyną z całego kraju

O tym się mówi: Na nauczycielkę spadła lawina krytycznych komentarzy. Oceniony przez nią test pojawił się w sieci. Czy taki system oceniania jest sprawiedliwy