Dziś odbyła się konferencja prasowa Michała Dworczyka dotycząca loterii szczepionkowej.

Michał Dworczyk, który jest koordynatorem akcji poinformował pod koniec ubiegłego miesiąca, że "loteria szczepionkowa" ruszy 1 lipca. Jak zapewnił na zwycięzców czekają ciekawe nagrody, bowiem do wygrania będą dwie nagrody w wysokości 1 mln zł a także dwa samochody hybrydowe. W losowaniu będzie mógł wziąć udział każdy, kto został zaszczepiony. Realizacją loterii zajmie się Totalizator Sportowy, przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Aktualnie trwa konferencja, która zdradza szczegóły loterii. Jak sie dowiedzieliśmy w loterii mogą wziąć udział wszyscy, którzy zostali zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki oraz są pełnoletni. Aby wziac udzial w loterii należy zarejestrować się przez Internetowe Konto Pacjenta lub infolinię Narodowego Programu Szczepień.

- Każdy z uczestników ma cztery szanse na wygraną. Mamy kilka kategorii nagród. Natychmiastowe, czyli losowane codziennie, tygodniowe, nagrody miesięczne oraz główne losowanie, finałowe, które odbędzie się 6 października. Będą tam do wygrania dwie nagrody po milion złotych i dwa samochody - powiedział prezes zarządu TS Olgierd Cieślik.

Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej telefonicznie lub SMS-em. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Od piątku mamy zmiany w obostrzeniach covidowych. Rząd Mateusza Morawieckiego opublikował nowe rozporządzenie. Kogo szczególnie dotkną zmiany

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Katarzyna Cichopek odniosła się do kryzysu w swoim małżeństwie z Marcinem Hakielem. Jak radzą sobie aktorka i tancerz po kilkunastu latach związku