Jak podaje portal "Lelum", dziś wielu obywateli naszego kraju otrzyma wiadomość SMS, której treści pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować. Dotyczyła ona będzie poważnego zagrożenia.

Pilne alerty

Czekają nas trudne pogodowo godziny. W wielu częściach kraju zarówno w dzień, jak i w nocy może dojść do rozwinięcia się wyjątkowo niebezpiecznych burz, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu i gradu. Biorąc pod uwagę siłę nawałnic lepiej pozostać w domu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła do tysięcy Polaków pilne alerty.

Możemy w nich przeczytać, że w dzień i w nocy z 24 na 25 czerwca mogą pojawić się burze, silny wiatr, ulewny deszcz, a miejscami również grad. Nie wykluczone, że może dojść do podtopień, a porywisty wiatr może porywać niezabezpieczone rzeczy pozostawione w ogrodzie, a tarasie lub na balkonie.

IMGW wskazuje, że burze mogą dziś wystąpić praktycznie na obszarze całego kraju - wyjątek stanowić będą krańce północno-zachodnie. Jednak to wschodnia część kraju zagrożona jest największą intensywnością zjawisk meteorologicznych.Tu może dojść do rozwinięcia się bardzo wielu komórek burzowych, a nawet superkomórek.

W trakcie burz prognozuje się opady sięgające 30-40 mm na zachodzie oraz nawet 60 mm we wschodniej części Polski. Wiatr na zachodzie osiągnie w burzach prędkość do 90 km/h na zachodzie oraz 110 km/h we wschodnich województwach. Lokalnie na ścianie wschodniej może pojawić się grad rzędu 5-6 cm.

Dostaliście już taką wiadomość od Rżądowego Centrun Bezpieczeństwa?

To też może cię zainteresować: Polska Noblistka pokazała, jak Polacy potraktowali jej książki! Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Olga Tokarczuk nie kryje zażenowania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej ujrzały światło dzienne! Książę Harry nie powiedział prawdy na temat pomocy finansowej od ojca

O tym się mówi: Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca! Prezenterka stacji TVN24 popełniła ogromny nietakt dotyczący Franciszka Smudy. O co chodzi