Choć w miniony weekend dominowały silne upały i słoneczna pogoda, w wielu miejscach Polski przeszły też silne burze i opady, które nieraz zaskoczyły wszystkich.

Tak było między innymi też w Starym Dzikowie na Podkarpaciu. W sobotę 19 czerwca około godziny 17:00 przeszła tam niespodziewana nawałnica, która wywoła potężny chaos.

Na szczęście wszyscy mieszkańcy zdążyli się schronić w swoich domach na czas, a straty są tylko materialne.

Jak podaje lokalna straż pożarna, mieli oni ponad 15 zgłoszeń dotyczących pomocy ze skutkami burzy z gradem. Wśród nich znalazły się wezwania do powalonych na samochody drzew oraz zawalone zabudowania.

W sieci już pojawiło się nagranie z sobotniego popołudnia. Niszczycielski żywioł nagrał jeden z mieszkańców miejscowości i można go zobaczyć na profilu Polskich Łowców Burz.

Według specjalistów była to prawdopodobnie burzowa superkomórka, której towarzyszył wiatr szkwałowy i grad charakteryzujący się średnicą ok. 2 centymetrów.

To może nie być koniec

Po fali upałów, w tym tygodniu możemy się spodziewać zawirowania pogodowego. Załamanie pogody i towarzyszące mu różne zjawiska wystąpi w całym kraju.

„Od połowy tygodnia wzrośnie zagrożenie ze strony zorganizowanych typów burz – mezoskalowych układów konwekcyjnych oraz superkomórek burzowych” – zapowiadają w mediach społecznościowych Polscy Łowcy Burz.

A jaki był u Was weekend pod względem pogody?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Coraz więcej osób rezygnuje z pracy w TVN. Czy Agata Zamęcka przeniesie się do TVP? Są powody, by tak myśleć

Jak informował portal „Życiepl.com”: Kobieta przez 21 lat nie mogła odnaleźć swojego syna. Kiedy po latach wpadli sobie w objęcia, matka nie kryła łez. Poruszająca historia

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Daniel Martyniuk wychodzi na prostą. Syn gwiazdora disco-polo znalazł nietypową pracę. Czym zajmuje się teraz niesforny jedynak

Sprawdź także ten artykuł: Seniorzy mają szansę na otrzymanie kolejnego świadczenia. Rząd wyszedł z inicjatywą w stronę emerytów i rencistów. O czym mowa