W wieku 99 lat zmarł profesor Witold Kieżun. Był ekonomistą, żołnierzem Armii Krajowej i walczył w Powstaniu Warszawskim.

Kondolencje płyną z całej Polski

Informacja o odejściu Witolda Kieżuna zasmuciła wiele osób, w tym prezydenta Polski Andrzeja Dudę i jego małżonkę.

„Ze smutkiem przyjęliśmy z Agatą wiadomość o odejściu Pana Prof. Witolda Kieżuna. Nie tak dawno świętowaliśmy z Nim 99. rocznicę urodzin. Uśmiechał się i mówił, że chciałby żyć 110 lat” – napisał prezydent w mediach społecznościowych.

Andrzej Duda podziękował mu też za miłość i oddanie ojczyźnie przez całe jego życie oraz bohaterską postawę podczas II wojny światowej.

Witold Kieżuń / YouTube: Radio Maryja
Witold Kieżuń / YouTube: Radio Maryja

Wybitny Polak

Witold Kieżun był jednym z najbardziej zasłużonych Polaków. Urodził się 6 lutego 1922 roku w Wilnie. Podczas II wojny światowe był żołnierzem AK i działał w konspiracji w oddziale do zadań specjalnych. Podczas walk powstańczych w Warszawie brał udział w akcji zdobycia Poczty Głównej i Komendy Policji.

Witold Kieżuń / YouTube: Radio Maryja
Witold Kieżuń / YouTube: Radio Maryja

Po wojnie ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i został zatrudniony w Narodowym Banku Polskim. Kontynuował też karierę naukową i w 1975 roku nadano mu tytuł profesora.

Został wielokrotnie odznaczony, w tym Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiepska passa TVP. Tym razem Dariusz Szpakowski zaliczył kilka wpadek na żywo. Internauci bezlitośnie wyśmiali komentatora. Jakie błędy popełnił

Jak informował portal „Życiepl.com”: Meghan i Harry pokazali swoją córeczkę tylko nielicznym. Kto dostąpił zaszczytu zobaczenia małej Lilibet? Rodziny z obu stron ujawniają prawdę

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Pierwsza dama martwi się o swoją córkę. Co się dzieje z Kingą Dudą. Te wiadomości naprawdę niepokoją Agatę Kornhauser-Dudę

Sprawdź także ten artykuł: Gwiazdy telewizji przyznały ile dostają emerytury. Te sumy zaskakują. Na jakie kwoty mogą liczyć Teresa Lipowska i Krystyna Loska