W piątek 11 czerwca rozpoczęło się EURO 2020, które zostało przesunięte z zeszłego roku z powodu pandemii koronawirusa.

Mecze emitowane są miedzy innymi przez Telewizję Publiczną na TVP 1, TVP 2 i TVP Sport i jak zwykle towarzyszy im komentarz.

To właśnie on ostatnio najbardziej zwrócił uwagę widzów podczas meczu Belgia vs Rosja, który odbył się w sobotę 12 czerwca.

Belgijska drużyna strzeliła trzy gole i pewnie pokonała Rosjan, którym ani razu nie udało się trafić do bramki. Spotkanie komentował Dariusz Szpakowski, który zgodnie z wyliczeniami internautów, zaliczył naprawdę sporo wpadek.

Gafy Szpakowskiego

Komentator wielokrotnie mylił nazwisko jednego z reprezentantów Belgii, Toby’ego Alderweirelda, co zirytowało wielu widzów.

"Alderwedjew, Alderwajder, Alderwilder, Alwerdajwer, Dalwerwilwer, Alwedajew… Jak ta Rosja ma wygrać, kiedy Belgia gra w piętnastu?” – napisał jeden z widzów w mediach społecznościowych.

mecz Belgia vs Rosja / YouTube:  FC BRUNO FERNANDES
mecz Belgia vs Rosja / YouTube: FC BRUNO FERNANDES

Szpakowski błędnie podawał także wiek zawodników, twierdził także że Ciro Immobile reprezentujący Włochy strzelił we wcześniejszym meczu dwie bramki i jest na szczycie listy najlepszych strzelców Mistrzostw Europy, co nie miało w ogóle miejsca.

Internautom nie spodobało się także, że na sam koniec Szpakowski zaprosił widzów na poniedziałkowy mecz reprezentacji Polski ze Słowenią zamiast ze Słowacją.

Co sądzicie o tych pomyłkach?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Skandaliczny komentarz w TVP na meczu Dania vs Finlandia. Dziennikarka znalazła się w ogniu krytyki po dywagacjach na temat losów Christiana Eriksena

Jak informował portal „Życiepl.com”: Popularne seriale znikają z ramówki na czas wakacji. Po przerwie część obsady może już nie wrócić. Jakie są przyczyny takich decyzji

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Fani popularnego serialu są zaniepokojeni. Czy Mikołaj Roznerski grający jednego z popularnych bohaterów odejdzie z „M jak Miłość” do innej produkcji

Sprawdź także ten artykuł: Historia jak ze strasznego filmu. Mężczyzna został połknięty przez wieloryba i cudem przeżył. Nurek opowiedział jak to się wydarzyło