Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Goniec" wynika, że senator Marek Borowski (Koalicja Obywatelska) jest zdania, że bon turystyczny powinien objąć również seniorów. Do tej pory adresatami wsparcia były rodziny z dziećmi. W Senacie pojawił się projekt odpowiedniej ustawy. Jednak aby mógł wejść w życie potrzebna jest nie tylko zgoda senatorów, ale także posłów zasiadających w Sejmie.

Dodatkow 500 zł dla seniorów?

Politycy z Koalicji Obywatelskiej postulują objęcie bonem turystycznym również seniorów, którzy zgodnie z założeniami projektu mieliby otrzymać wsparcie na wczasy od września 2021 roku. Funkcjonujące obecnie rozwiązanie Polskiego Bonu Turystycznego zakłada, że mogą z niego skorzystać dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia.

Banknoty/ YouTube @NBP
Banknoty/ YouTube @NBP
Banknoty/YouTube @NBP

Program spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony rodzin, które już w ubiegłym roku chętnie korzystały z tego rodzaju wsparcia. Część Polaków uprawnionych do skorzystania z Polskiego Bonu Turystyczngo, zrobiła to w czasie zeszłorocznych wakacji. Część ma zamiar zrobić to w tym roku. Jest to wsparcie nie tylko dla rodzin, ale również dla branży turystycznej mocno dotkniętej skutkami epidemii koronawirusa.

Jak wskazuje senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski, zainteresowanie wyjazdami zdecydowanie spadnie od września, kiedy dzieci wrócą do szkół. Dwa wakacyjne miesiące to zbyt mało, żeby branża turystyczna mogła stanąć na nogi. Dlatego zdaniem Borowskiego możliwość skorzystania z bonu turystycznego powinni mieć również seniorzy.

Marek Borowski/YouTube @Rzeczpospolita TV
Marek Borowski/YouTube @Rzeczpospolita TV
Marek Borowsi/YouTube @Rzeczpospolit TV

Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoliłoby pomóc emerytom i rencistom, a także branży turystycznej. Seniorzy mieliby okazję podreperować zdrowie i po prostu odpocząć, a przy okazji napędzaliby rynek. Jeśli projekt udałoby się wprowadzić w życie, obowiązywałby od września tego roku do ostatniego dnia marca 2022 roku.

Co sądzicie o proponowanym przez Senat rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Marta Manowska nie kryje swojego szczęścia. Wreszcie doczekała się ślubu. Kim jest para młoda? Wzruszające zdjęcia z ceremonii

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nieznany romans wdowy po Johnie F. Kennedym. Kto był największą miłością Jackie Kennedy? Niezwykła historia

O tym się mówi: Niezwykła teoria na temat księżnej Diany. Te doniesienia mrożą krew w żyłach. Meghan Markle otrzymała ważne ostrzeżenie