Jak przypomina portal "Super Express", spekulacje o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki pojawiają się już od dłuższego czasu. W ostatnim czasie jednak mówi się o tym znacznie częściej, głównie za sprawą niezbyt dobrych wyników sondażowych Platformy Obywatelskiej, której Tusk był założycielem. W programie "Jeden na jeden" emitowanym na antenie TVN24, były premier zdradził swoje plany na przyszłość.

Donald Tusk o swojej pracy i planach na przyszłość

W piątkowym programie "Jeden na jeden" Donald Tusk opowiedział szczerze o swojej pracy. Po zakończeniu kadencji Przewodniczącego Rady Europejskiej, Tusk objął funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Przyznał, że nie narzeka na swoją pracę, co ma związek przede wszystkim z jego usposobieniem i tym, że stara się nigdy nie nażekać, niezależnie od sytuacji.

Były premier przekonywał, że powody do narzekania mogłyby się znaleźć, bo jak stwierdził: "Polityka potrafi być bardzo nudna, kiedy nie ma się siły sprawczej. To widać po stronie opozycji". Dodał, że bycie w opozycji zdecydowanie ogranicza możliwości działania, sprowadzając robienie polityki nie do działania, a do mówienia.

Donald Tusk/ YouTube @cdutv
Donald Tusk/ YouTube @cdutv
Donald Tusk/YouTube @cdutv

Donald Tusk podkreślił, że czas, kiedy piastował urząd premiera, był czasem niezwykle aktywnym. Wiązał się z podejmowaniem decyzji i dawał poczucie, że można wpływać na rzeczywistość i dokonywać w niej zmian. Były premier zapewnił, że choć na co dzień przebywa w Brukseli, to wciąż sprawy polskie pozostają mu niezwykle bliskie.

Tusk dodał, że chciałby, aby w naszym kraju doszło do zmian politycznych. Wskazał, że w ostatnim czasie prowadzi rozmowy z politykami opozycji, których celem jest doprowadzenie do przełamania niemocy, z jaką zmaga się opozycja. Dodał również, że odczuwa ogromną potrzebę zrealizowania celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w naszym kraju.

Donald Tusk / YouTube: naTemat.pl
Donald Tusk / YouTube: naTemat.pl
Donald Tusk/YouTube @naTemat.pl

Donald Tusk przyznał również, że gotów jest podjąć każdą decyzję, która pozwoli mu zrealizować ten cel. Chciałby również pomóc Platformie Obywatelskiej i zrobić wszystko, żeby partia którą tworzył, nie przeszła do histori.

Myślicie, że Donald Tusk wróci na polską scenę polityczną?

To też może cię zainteresować: Premier Mateusz Morawiecki przekazał dobre informacje dla seniorów. Zdradził, kiedy do emerytów trafią wyższe świadczenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia. Nikt nie spodziewał się podobnych wydarzeń w trakcie ostatniego pożegnania

O tym się mówi: TVP publikuje oświadczenie w sprawie Krzysztofa Krawczyka juniora. O co poszło