Jak podaje portal "Dobre programy", cash trapping jest jedną z bardzo prostych i niezwykle skutecznych sposobów na okradanie ludzi z ich pieniędzy w czasie wypłacania gotówki z bankomatu. Jak uchronić się przed tą formą oszustwa?

Czym jest "cash trapping"

"Cash trapping" oznacza dosłownie "zastawienie pułapki na pieniądze". Złodzieje umieszczają specjalną listwę w bankomacie, a dokładnie w miejscu, gdzie urządzenie wypłaca pieniądze. Na listwie znajduje się taśma dwustronna, która sprawia, że pieniądze zamiast trafić do wypłacającego zostają uwięzione na listwie.

Transakcja zostaje uznana przez urządzenie za przeprowadzoną z sukcesem, choć nie otrzymujemy naszych pieniędzy. Wiele osób przekonanych jest o tym, że to błąd systemu i dopiero po sprawdzeniu salda na koncie dowiaduje się, że ich konto zostało pomniejszone o wcześniej nie wypłaconą kwotę.

Nieświadomi kradzieży ludzie odchodzą od bankomatu, a złodzieje swobodnie podchodzą do bankomatu i wyciągają z niego "upolowane" pieniądze. Jak uchronić się przed cash trappingiem? Warto zachować kilka ważnych zasad.

Bankomat/YouTube @Planeta Faktów
Bankomat/YouTube @Planeta Faktów
Bankomat/YouTube @Planeta Faktów

Jak ustrzec się przez cash trappingiem?

Jedną z podstawowych zasad, jakich powinniśmy przestrzegać jest nie odchodzenie od bankomatu po nieudanej próbie. Możemy sprawdzić listwę zamykającą miejsce, z którego trafiają do nas pieniądze. Niezwłocznie też zgłośmy nieudaną transakcję do banku, w przeciwnym razie możemy mieć problemy z udowodnieniem faktu, że padliśmy ofiarą oszustwa.

Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć krok po kroku, jak ustrzec się cash trappingu?

Spotkaliście się już z podobnym rodzajem oszustwa?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk wbił szpilę radnej Prawa i Sprawiedliwości. Z całą pewnością nie spodziewała się takich słów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Księżna Kate podjęła trudną decyzję w sprawie księcia Harry'ego i Meghan Markle. Tego nikt się po niej nie spodziewał

O tym się mówi: Mężczyzna dzwoni na pogotowie z powodu duszności żony. Reakcja ratowników woła o pomstę do Nieba