Jak podaje portal "O2", radna Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt w swoim wpisie odpowiadającym na pytania o rządowy program budowy promów użyła bardzo dosadnych słów. Nic dziwnego, że jej komentarz do sprawy wzbudził niemałe zainteresowanie, przede wszystkim ze strony polityków opozycji. Do wpisu odniósł się równiez były premier, Donald Tusk i korzystając z okazji wbił szpilę radnej PiS. Co napisał?

Radna PiS dała się ponieść emocjom

Niezrealizowane obietnice lubią się mścić, o czym miało okazję przekonać się już bardzo wielu polityków z wszystkich stron sceny politycznej. Za sprawą kontroli i raportu pokontrolnego sporządzonego przez Najwyższą Izbę Kontroli, wróciła sprawa nietkniętej szczecińskiej stępki. Okazuje się, że plany budowy promu pasażerskiego w Szczecinie pochłonęły już 14 mln zł - bez widocznych efektów.

Wśród zarzutów wymienionych przez NIK znalazło się przyjęcie projektu bez zapewnienia finansowania, położenie wspomnianej stępki bez kontraktu, a także nierozliczenie pobranej zaliczki. Jakby tego było mało, wymiary promu wykluczają jego wybudowanie w szczecińskiej stoczni.

Internauci zwrócili się z prośbą o odniesienie się do sprawy szefowej klubu PiS w sejmiku zachodniopomorskim, radną Małgorzatę Jacynę-Witt. Jest ona również szefową rady nadzorczej spółki Stocznia Szczecińska. "A co tam w Stoczni, mówią, że zabierają stępkę promu do Gdańska. Czy Rada Nadzorcza coś powie stoczniowcom" - zapytała jedna z twitterowiczek.

Małgorzata Jacyna-Witt odpowiedziała, że to Platforma Obywatelska zablokowała w stoczni szczecińskiej możliwość produkcji statków do 2019 roku. Zapytała również, jak długo ma to jeszcze wyjaśniać? Dodała również, że obóz władzy zrobił dużo dobrego w naszym kraju. "S*ał kot tę stempkę" - napisała na koniec radna PiS.

Politycy opozycji wskazali, że taka wulgarna odpowiedź radnej PiS jest dowodem na butę i arogancję ze strony obozu władzy. Do całej sprawy odniósł się również w mediach społecznościowych Donald Tusk. Były premier zamieścił wymowne zdjęcie kota z równie wymownym pytaniem "Gdzie jest ta stępka".

Jak podoba się wam komentarz Donalda Tuska?

To też może cię zainteresować: Kondolencje płyną z całej Polski. Odeszła znana reżyserka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Idąc do spowiedzi nie spodziewała się, że usłyszy od duchownego takie słowa. Kobieta z płaczem wybiegła z kościoła. Co się stało

O tym się mówi: Jak mieszka Teresa Lipowska? Wielu przecierałoby oczy ze zdumienia. O co chodzi