Nie od dzisiaj wiadomo, że politycy mogą dobrze zarobić podczas swojej kariery. Wiele razy już szokowały nas poszczególne oświadczenia posłów, senatorów czy inne osoby pełniące funkcje publiczne.

Czy jednak do tego grona należy też Jarosław Kaczyński?

Prezes PiS złożył oświadczenie majątkowe

Obecny wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego jest kontrowersyjną postacią polskiej polityki, kochaną i znienawidzoną przez wielu ludzi. Jego majątek jednak zbytniego wrażenia nie robi w porównaniu do innych.

Z ostatniego oświadczenia majątkowego wynika, że na stan ostatniego grudnia 2020 roku, posiada on 140 tysięcy złotych na koncie.

Oprócz tego jest też właścicielem 1/3 części domu, który ma około 150 metrów kwadratowych i jest warty około 1,5 mln złotych.

Jarosław Kaczyński/ YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/ YouTube @Janusz Jaskółka

W 2020 roku jako poseł, Kaczyński zarobił od stycznia do października około 70 tysięcy. Do tego doszło 30 tysięcy diety poselskiej. Gdy awansował na wicepremiera po rekonstrukcji rządu, jego wynagrodzenie wyniosło ponad 42 tysiące w okresie do końca grudnia.

Oprócz zarobków, prezes Prawa i Sprawiedliwości może liczyć też na emeryturę. Łącznie świadczenia wyniosły niecałe 86 tys. złotych. Z kolei za swoją funkcję przewodniczącego Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego nie pobrał żadnego wynagrodzenia.

Z innych aktywów, Kaczyński zadeklarował, że nie posiada żadnego pojazdu, ma natomiast kredyt zaciągnięty SKOK im. Stefczyka, który spłaca.

Zaskoczeni?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Światło dzienne ujrzały zarobki Rafała Trzaskowskiego. Sumy trafiające do prezydenta Warszawy robią wrażenie

Jak informował portal „Życie.pl”: Niespodziewana sytuacja w programie „Nasz Nowy Dom”. Katarzyna Dowbor rozprawiła się z zawistną sąsiadką. O co poszło

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Kultowy zespół wraca na scenę i koncertowania na żywo. Fani martwią się jednak kto godnie zastąpi Romualda Lipkę w Budce Suflera. Czy to możliwe

Zobacz także: Mikołaj z programu „Rolnik szuka żony” ujawnił jak potoczyło się jego małżeństwo. Czy wybredny rolnik został ze swoją dużo młodszą wybranką