Jak podaje portal "Super Express", już w listopadzie tego roku do seniorów trafi czternasta emerytura. Emeryci o najniższych świadczeniach otrzymają dodatkowe 1022,30 zł. Wszystko wskazuje na to, że dodatek będzie miał charakter jednorazowy. Czternastka nie znalazła się bowiem w Wieloletnim Planie Finansowym na kolejne lata. Mimo to wielu emerytów liczy, że to się jeszcze zmieni. Podobną nadzieję żywi także poseł klubu PiS, Tadeusz Cymański.

Czternasta emerytura

Czterasta emerytura zostanie wypłacona seniorom po raz pierwszy - i jak wiele wskazuje, po raz ostatni - w listopadzie tego roku. Na pełną kwotę czternastki mogą liczyć seniorzy o najniższych dochodach. Dla osób, których świadczenie przekracza 2416 zł czternastka będzie wypłacana zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę". Świadczenia w żadnej kwocie nie otrzymają osoby, których emerytura wynosi 3438 zł.

pieniądze / YouTube: Aktualności 360
pieniądze / YouTube: Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Poseł Tadeusz Cymański podkreślił, że czternaste świadczenie ma na celu pomoc najuboższym emerytom. Cymański ma nadzieję, że czternastka zostanie wprowadzona na stałe, bo trafia do osób o najniższych dochodach, które najbardziej potrzebują wsparcia. Jest więc inaczej niż w przypadku trzynastej emerytury, którą otrzymują wszyscy seniorzy w takiej samej kwocie, niezależnie od wysokości swojego świadczenia.

Tadeusz Cymański/YouTube @RMF FM
Tadeusz Cymański/YouTube @RMF FM
Tadeusz Cymański/YouTube @RMF FM

Niestety na ten moment czternastka przewidziana jest jako dodatek jednorazowy wypłacany w listopadzie 2021 . Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2021-2024 nie przewiduje podobnych wpłat w kolejnych latach. W rozmowie z "Super Expressem" potwierdził to również wiceszef resortu rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Myślicie, że rząd zmieni zdanie w zakresie jednorazowości czternastej emrytury?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie Beaty Szydło. Padły mocne słowa. Była premier z pewnością się ich nie spodziewała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ewa Krawczyk ma dosyć sporu z pasierbem? Co wybłagała u samego biskupa

O tym się mówi: Tatiana Okupnik zmaga się z nieuleczalną chorobą. Poruszające wyznanie piosenkarki