Jak podaje portal "Jastrząb Post", Tatiana Okupnik postanowiła szczerze opowiedzieć o poważnej chorobie, jaką u niej zdiagnozowano. Zrobiła to w rozmowie z Dorotą Wellman w "Dzień dobry TVN". Co dolega piosenkarce?

Tatiana Okupnik nieuleczalnie chora

Tatiana Okupnik zyskała popularność dzięki niezwykłemu głosowi i występom w zespole Blue Cafe. Po siedmiu latach występów w zespole, wokalistka postawiła na karierę solową. Wydała trzy krążki: "On my own", "Spiders Web" i "Blizna". W życiu prywatnym Okupnik jest dumną mamą dwójki dzieci. Piosenkarka długo nie mówiła publicznie o swoim życiu prywatnym.

Dopiero w 2020 roku postanowiła wtajemniczyć swoich fanów w niektóre aspekty swojego pozascenicznego życia. Na Instagramie opowiedziała o tym, że nie każda ciąża i nie każdy poród przebiegają tak, jak powinny. Chciała w ten sposób wesprzeć inne matki, które znalazły się w podobnej sytuacji, co ona.

Tym razem, w rozmowie z Dorotą Wellman, Tatiana Okupnik zdradziła, że zmaga się z poważnym schorzeniem. Zespół Ehlersa-Danlosa to grupa schorzeń genetycznych, które charakteryzują się nieprawidłościami w syntezie bądź/i w budowie tkanki łącznej. Objawy choroby mogą dotykać różnych organów, a także różnych układów u chorej osoby.

Zaczęło się już w dzieciństwie

Tatiana Okupnik przyznała, że w dzieciństwie należała do bardzo gibkich dzieci, dlatego nie sprawiały jej problemu wykonywane w czasie lekcji baletu szpagaty i inne bardzo wymagające figury. Problemem było jednak to, że wtedy bardzo szybko się męczyła. Do tego dochodziły częste kontuzje.

Artystka przynała, że ona i jej tata często spotykali się na szpitalnych korytarzach. "Ja z nogą w gipsie, tata – ręką" - wyznała w rozmowie z "Dzień dobry TVN". Myślała, że ma po prostu słabsze kości. Przyznała, że dochodziło u niej do pęknięć powierzchniowych, które nie uwidaczniają się na rentgenie, ale za to są bardzo bolesne.

Problemy znacznie nasieliły się po porodzie. "Kości zaczęły pękać na potęgę. Ciągle coś się zwichnęło, jakieś operacje" - zdradziła piosenkarka. Po wielu wizytach u lekarzy i serii dokładnych badań udało się wreszcie ustalić, co jej dolega. Niestety choroba jest dziedziczna i piosenkarka pilnie przygląda się swoim pociechom.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Prawnik Krawczyka Juniora zdradza, jak został potraktowany jedyny syn Krzysztofa Krawczyka. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To bardzo trudny dzień dla Bronisława Komorowskiego. Wracają do niego przykre wspomnienia. O co chodzi

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda polubił post Edyty Pazury. W sieci wybuchła prawdziwa burza. Tego nikt się nie spodziewał po głowie państwa