Jak przypomina portal "Fakt", tamtego wieczoru ani Bronisław Komorowski, ani ludzie z jego sztabu nie wspominają najlepiej. Ubiegający się o reelekcję Komorowski przegrał wyścig do Pałacu Prezydenckiego, choć wierzył w swoje zwycięstwo już w pierwszej turze. Tymczasem stało się inaczej.

Bronisław Komorowski przegrywa wybory

24 maja 2015 roku odbyła się II tura wyborów prezydenckich, w której zmierzyli się ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Duda. Dla wielu sporym zaskoczeniem było wystawienie przez PiS polityka szerzej nie znanego. Sam Bronisław Komorowski spodziewał się, że niewielki stopień rozpoznawalności jego głównego kontrkandydata pozwoli mu wygrać już w pierwszej turze. Stało się jednak inaczej.

Bronisław Komorowski/ YouTube @Rmf Fm
Bronisław Komorowski/ YouTube @Rmf Fm
Bronisław Komorowski/ YouTube @Rmf Fm

Bronisław Komorowski przegrał wybory. Wielu komentatorów wskazywało, że może nie zostać wybrany jeszcze w trakcie trwania kampanii wyborczej. Dla wielu prowadzona przez sztab prezydenta kampania była nijaka, chaotyczna oraz pełna gaf. Po Komorowskim widać było, że nie specjalnie dobrze czuje się w sytuacji, w której musi do siebie przekonywać Polaków. Problem sprawiały mu rozmowy z osobami nieprzekonanymi do samego prezydenta i obozu, z jakiego się wywodził.

Szukając później przyczyn porażki prezydenta Bronisława Komorowskiego w drugiej turze, wiele osób wskazywało nie tylko błędy popełnione w czasie kampanii wyborczej przez jego sztab, ale także zmęczenie rządami koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Portal "Fakt" na swoich stronach przypomniał atmosferę tamtego wieczoru wyborczego w sztabie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Na nagraniu widać nieżyjących już Krzysztofa Kowalewskiego, Wojciecha Pszoniaka, czy też Andrzeja Wajdę. Trudno było znaleźć polityka PO, który byłby wówszas zadowolony.

Zaskoczyła was wówczas przegrana prezydenta Bronisława Komorowskiego?

To też może cię zainteresować: Oburzające zachowanie księży. Odmówili pochówku młodego mężczyzny. Sprawa trafiła do kurii

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę Harry naraził się babci? Królowa Elżbieta miała poczuć się bardzo dotknięta jego słowami. O co chodzi

O tym się mówi: Prawnik Krawczyka Juniora zdradza, jak został potraktowany jedyny syn Krzysztofa Krawczyka. Co się stało