Jak podaje portal "Goniec", 38-letni Łukasz zginął w wypadku motocyklowym, który miał miejsce 16 maja w Mikowie, w gminie Nowogrodziec. Kiedy matka mężczyzny zgłosiła się do księży z prośbą o odprawienie pogrzebu syna, usłyszała odmowę od dwóch księży.

Dwóch księży odmówiło pochówku 38-latka

Matka tragicznie zmarłego motocyklisty, Danuta Socha poprosiła księdza z Gościszowa o pochówek jej syna. Z relacji kobiety wynika, że kapłan, ks. Janusz Wilk odmówił jej zarówno odprawienia mszy świętej, jak i poprowadzenia katolickiego pochówku. Duchowny stwierdził, że nie znał 38-latka i jego zdaniem istniało ryzyko, że mógł on być niewierzący.

Duchowny/YouTube @Plan T
Duchowny/YouTube @Plan T
Duchowny/YouTube @Plan T

Wtedy kobieta zwróciła się do innego księdza, tym razem w Gierałtowa. Tam również spotkała się z odmową. Duchowny wskazywał, że nie może odprawić pogrzebu, bo nie widywał 38-latka w kościele, ani nie spotykał go w czasie wizyt zwanych popularnie "kolędą". Pani Danuta nie ukrywała swojego rozgoryczenia takim postępowaniem duchownych w obliczu tak ogromnej tragedii.

Ostatecznie pochówek 38-latka odbył się w Gościszowie 21 maja i miał charakter świecki. Ksiądz Janusz Wilk potwierdził, że w pierwszym odruchu odmówił pochówku rodzinie zmarłego, ale później próbował się z nimi kontaktować w tej sprawie. Podkreślił, że bliscy zmarłego Łukasza nie zwrócili się do niego z formalnym zapytaniem.

Rodzina ustaliła godzinę pogrzebu z firmą pogrzebową, ta zaś kolidowała z innymi zobowiązanimi duchownego. Kiedy kapłan poprosił o zmianę godziny pochówku, rodzina odmówiła - była ograniczona przez zakład pogrzebowy, który miał w tym dniu wiele innych zleceń.

Ostatnie pożegnanie/YouTube @Wiadomości
Ostatnie pożegnanie/YouTube @Wiadomości
Ostatnie pożegnanie/YouTube @Wiadomości

W poniedziałek 24 maja mają się odbyć spotkania z oboma duchownymi, którzy odmówili pochówku w Kurii Legnickiej. Po owych spotkaniach ma zostać wydany oficjalny komunikat w sprawie.

Jak oceniacie zachowanie duchownych?

To też może cię zainteresować: Czy w Boże Ciało będą odbywały się tradycyjne procesje? Wydano oficjalny komunikat dla wszystkich wiernych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prawnik Krawczyka Juniora zdradza, jak został potraktowany jedyny syn Krzysztofa Krawczyka. Co się stało

O tym się mówi: Książę Harry naraził się babci? Królowa Elżbieta miała poczuć się bardzo dotknięta jego słowami. O co chodzi