Jak przypomina portal "Super Express", Kamil Durczok całkiem niedawno należał do najpopularniejszych dziennikarzy w naszym kraju. Niestety upadek ze szczytu był bardzo bolesny. Durczok odszedł z TVN w oparach skandalu, a kolejne miesiące przynosiły następne afery z jego udziałem. Jego wierni fani trzymali za dziennikarza kciuki, kibicując mu w niełatwej walce o wyjście z kłopotów. Ostatnio media zelektryzowała informacja, że Kamil Durczok trafił do szpitala, gdzie przeprowadzono u niego zabieg transfuzji krwi. Wróciło wspomnienie choroby nowotworowej, z którą dziennikarz walczył w 2003 roku.

To był trudny czas dla Kamila Durczoka

Kamil Durczok musiał mierzyć się z chorobą nowotworową, o czym poinformował widzów w 2003 roku. Dziennikarz wielokrotnie podkreślał, że moment, w którym usłyszał od lekarza diagnozę na zawsze zapadł mu w pamięć. Był wówczas w trakcie podróży z Katowic do Krakowa, gdzie odwiedzał przyjaciół. Był dzień przed wigilią.

Zadzwonił do niego telefon. "Kilka dni wcześniej przeszedłem zabieg w szpitalu, jak sądziłem, związany z kontuzją z przygotowań do rajdu Paryż-Dakar" - mówił Kamil Durczok w jednym z wywiadów. Był przekonany, że to był zwykły zabieg, nic poważnego, choć wiedział, że materiał oddano do badań histopatologicznych.

Kiedy lekarz powiedział dziennikarzowi, że musi z nim porozmawiać osobiście, a nie przez telefon, wiedział, że coś jest nie tak. Poprosił profesora Ziaję o to, żeby powiedział, co się dzieje. "Pan jest jeszcze młodym człowiekiem" - usłyszał i jak sam powiedział po tych słowach przestał słyszeć głos lekarza.

Kamil Durczok nie wrócił do Katowic, tylko dokończył podróż do Krakowa. Na miejscu się upił - chciał w ten sposób odreagować wieści o chorobie. Lekarze dali mu nadzieję, a bliscy i jego wielbiciele wsparcie. Na szczęście dziennikarzowi udało się wygrać z chorobą.

Ostatnio w mediach społecznościowych Kamil Durczok poinformował, że trafił do szpitala, gdzie przeprowadzono u niego zabieg transfuzji krwi. Dziennikarz nie zdradził jednak powodów, dla których przetaczano mu krew. Oby nie był to zwiastun poważnych problemów ze zdrowiem.

Myślicie, że Kamil Durczok wróci kiedyś do telewizji?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Dowbor o odejściu z TVP. Zaskakujące kulisy zmiany pracy przez dziennikarkę. Co wydarzyło się w stacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Rutkowski znowu ma kłopoty. Czy będzie to przełom w poszukiwaniach zaginionej nastolatki? Detektyw nie ma wątpliwości

O tym się mówi: Odbędzie się koncert upamiętniający Krzysztofa Krawczyka. Fanom nie spodobał się pewien szczegół. O co chodzi