Katarzyna Dowbor przez lata była prawdziwą ikoną Telewizji Polskiej. Kiedy po kilku dekadach pracy dla TVP nagle zmieniła stację, Polacy byli w szoku. Jak się okazuje, za zmianą stały niezbyt przyjemne doświadczenia dziennikarki... Co się wydarzyło?

Nikt nie spodziewał się tego, co stało się za kulisami

Dziennikarka pracowała w TVP przez równe 30 lat - kiedy zaczynała swoją karierę w 1983 roku, z pewnością nie spodziewała się tego, jaki sukces ją czekał. Przez lata pracy w telewizji udało jej się nabrać dużo doświadczenia - była prezenterką, spikerką, pisała felietony i prowadziła przeróżne programy. Dużo jeździła za granicę, gdzie zajmowała się nowymi projektami. Chociaż był to czas, kiedy TVP było właściwie jedynym oknem na świat, a poza pracą w Telewizji Polskiej dziennikarze nie mieli zbyt dużo możliwości, to Dowbor bardzo miło wspomina tamte czasy.

Dowbor przyznaje, że zawsze będzie mieć sentyment do tej stacji - pomimo tego, jak teraz wygląda TVP i jak kilka lat temu potraktowali dziennikarkę zarządcy stacji...

"To oni zrezygnowali ze mnie. Telewizja po trzydziestu latach powiedziała, że stawia na młodych i pozbyła się mnie. To było niefajne i przykre. Robiono czystki. Pozbyli się też innych koleżanek i kolegów. Zabolało mnie to" - zdradziła gwiazda.

Zmiana wyszła jej jednak na dobre - zaledwie miesiąc po zwolnieniu jej z TVP, w 2013 roku rozpoczęła się jej największa przygoda: prowadzenie programu "Nasz nowy dom". Gwiazda do dziś spełnia się, pomagając osobom w potrzebie, i wcale nie żałuje tego, co spotkało ją w Telewizji Polskiej.

Jak poinformowano, nowa edycja programu będzie mieć miejsce już pod koniec tego roku, co oznacza, że Katarzynę czekają kilkumiesięczne wakacje. Nic bardziej mylnego - Dowbor nie zwalnia tempa i już niedługo rozpoczyna pracę nad nowymi projektami.

Chociaż dziennikarka przyznaje, że praca dla programu "Nasz nowy dom" bywa wyczerpująca zarówno fizycznie, jak i psychicznie, to nic nie może się równać szczęściu osób, które zyskują dzięki niej nowe życie.

Dla takich chwil warto żyć!

Zobacz także: Kolejna burzliwa relacja wśród "Royalsów". Sympatia szybko zmieniła się w nienawiść. Jak wyglądał stosunek Królowej Matki do księżnej Diany

Może cię zainteresować: Moja córka przestała z nami rozmawiać po tym, jak przez 20 lat nie daliśmy jej porządnego prezentu

Pisaliśmy również o: Najlepsza piosenka w historii Eurowizji nadal podbija serca fanów. Prawdziwe gwiazdy festiwalu. O kim mowa