Jak podaje portal "Fakt", Adam Niedzielski poinformował, że już niebawem Polska podłączy się do systemu opracowanego przez Komisję Europejską w zakresie tzw. paszportów covidowych. Z zapowiedzi szefa resortu zdrowia wynika, że może to nastąpić już w czwartek 20 maja.

Paszporty covidowe

W rozmowie z "Radiem Zet", Adam Niedzielski poinforował, że pierwotnie testowanie paszportów covidowych miało rozpocząć się 25 maja, jednak możliwe, że uda się to zrobić kilka dni wcześniej, bo już w najbliższy czwartek. Szef resortu zdrowia wskazał, że po 20 maja powinniśmy mieć już jakieś rozeznanie co do sytuacji.

Jednocześnie Adam Niedzielski zastrzegł, że najpierw musi pojawić się odpowiednie rozporządzenie Komisji Europejskiej za nim w naszym kraju będą mogły zapaść jakiekolwiek decyzje dotyczące tak zwanych paszportów covidowych.

Paszport covidowy/YouTube @NaTemat
Paszport covidowy/YouTube @NaTemat
Paszport covidowy/YouTube @NaTemat

Mniej chętnych do szczepień?

Minister Zdrowia odniósł się również do kwestii szczepień przeciw Covid-19. Zapytany o to, czy możemy spodziewać się spadku zainteresowania szczepieniami odpowiedział, że z pewnością dojdziemy do momentu, kiedy to "szczepionki będą szukały chętnych" a nie na odwrót. Może dojść do tego już w czerwcu.

Od poniedziałku trwają zapisy na szczepienia osób w wieku 16-17 lat. Z informacji przekazanych przez Niedzielskiego wynika, że do tej pory zapisało się około 60 tysięcy osób z tej grupy wiekowej. Szef resortu zdrowia podkreślił, że rząd nieustannie stara się przekonywać Polaków do szczepień i nie chce wprowadzać obowiązku szczepienia.

Co sądzicie o wprowadzeniu tak zwanych paszportów covidowych?

To też może cię zainteresować: Poruszająca relacja pracownika zakładu pogrzebowego. "Rodziny nie widzą bliskich od miesiąca, a potem okazuje się, że nie zobaczą ich już nigdy"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Syn Krzysztofa Krawczyka zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał. Internauci nie mogą wyjść z podziwu. Co się stało

O tym się mówi: Wpadka w programie "Pytania na śniadanie" podbija sieć. Wystarczyło jedno zdanie