Jak podaje portal "Fakt", po tym jak lekarz Wiktor J. kazał kobiecie z dzieckiem "wyp***lać" ze Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku sprawą zajął się Rzecznik Praw Pacjenta. Nakazał on medykowi przeproszenie pacjntki. To jeszcze nie koniec.

Bulwersujące zachowanie lekarza

Kobieta, która przyjechała razem z dzieckiem do szpitala w Słupsku, wysłuchała pod swoim adresem słów, których nigdy nie powinna usłyszeć z ust lekarza. Kobieta nie zamierzała ot tak zostawić sprawy i całą historią podzieliła się z dziennikarzami "Głosu Pomorza".

Lekarz zapytany o to, czy może wejść matka z dzieckiem, powiedział "wypierd... za szklane drzwi z tym małym sku...em z mutacją... Ty myślisz, że szczepionka mnie uchroni? Takie małe skur...syny są najgorsze".

Lekarz/ Pixabay
Lekarz/ Pixabay
Lekarz/Pixabay

Kiedy cała sprawa ujrzała światło dzienne, zajął się nią z urzędu Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec. W trakcie postępowania sprawdzano, czy zachowanie lekarza naruszało prawa przysługujące pacjentom.

Portal "Fakt" wskazuje, że zdaniem Rzecznika Praw Pacjenta doszło do "bezdyskusyjnego naruszenia" przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku prawa pacjentki do godności. Chmielowiec podkreślił, że takie słowa nie powinny nigdy paść ze strony lekarza pod adresem zgłaszających się do niego po pomoc chorych.

Rzecznik nakazał pisemne przeproszenie pacjentki (do rzecznika ma zostać wysłana kopia tychże przeprosin), a także przeprowadzenie przez Szpital Wojewódzki w Słupsku szkolenia pracowników z zakresu praw pacjenta do godności.

Lekarz/ YouTube @ Doktor Michał
Lekarz/ YouTube @ Doktor Michał
Lekarz/YouTube @Doktor Michał

Słupski szpital ma 30 dni na zajęcie stanowiska w sprawie oraz podjęcie działań. " W przypadku, gdy Rzecznik nie będzie podzielał stanowiska szpitala, zwróci się z wnioskiem do właściwego organu nadrzędnego o zastosowanie środków przewidzianych w przepisach prawa" - można przeczytać w piśmie wysłanym przez Rzecznika Praw Pacjenta.

Jak oceniacie nałożoną karę?

To też może cię zainteresować: 73-letnia kobieta dała upust złości. Będzie ją to jednak słono kosztowało. Sprawą zajęł się policja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnie miejsce spoczynku Dariusza Gnatowskiego znanego z „Kiepskich” zaskakuje wiele osób. Co jest tam takiego niezwykłego

O tym się mówi: Książę William i księżna Kate pochwalili się zdjęciami najmłodszej pociechy. Mieli ku temu wyjątkowy powód