Jak podaje portal "Super Express", w jednej chwili świat Tomasza Lisa stanął na głowie, kiedy dziennikarz doznał rozległego udaru w 2019 roku. Jechał wówczas na wywiad do Olsztyna. Wspólnie z kolegą zjechali na stacje benzynową. Nagle Tomasz Lis zaczął niewyraźnie mówić, opadł mu kącik ust i pojawiły się problemy z poruszaniem się. Szybka reakcja kolegów ocaliła życie dziennikarza, choć czekał go długotrwały proces rekonwalescencji. Jak dzisiaj radzi sobie Tomasz Lis?

Udar Tomasza Lisa

Okazuje się, że rozległy udar, jaki przeszedł Tomasz Lis w 2019 roku nie był pierwszym. Był on drugi, a być może nawet trzeci. Pierwszy raz udar przeszedł w 2015 roku i jak przyznał Lis, był on dla niego bardziej traumatyczny, choć pod względem zdrowotnym stanowił znacznie mniejsze zagrożenie.

Tomasz Lis/ YouTube @Lustro
Tomasz Lis/ YouTube @Lustro
Tomasz Lis/YouTube @Lustro

Do pierwszego udaru doszło trzy godziny po ukończonym przez Tomasza Lisa maratonie w Rotterdamie. "W ręce miałem bilet, który mi wyleciał i ta renka zaczęła wykonywać przedziwne ruchy" - opisywał tamtą sytuację dziennikarz w rozmowie z "Radiem Zet".

Sport od zawsze pełnił ważną rolę w życiu dziennikarza. Poważne problemy ze zdrowiem nie powstrzymały Tomasza Lisa przed powrotem do aktywności fizycznej. W mediach społecznościowych redaktor pokazał, że znów jest gotowy do startu. Ubrany w bluzę i czapeczkę z daszkiem Lis ogłosił rozpoczęcie sezonu.

Wpis na Twitterze wymownie świadczy o tym, że Tomasz Lis czuje się coraz lepiej i choć jego problemy ze zdrowiem były bardzo poważne nie zniechęciły go do aktywności fizycznej. Faninie kryją zadowolenia, że Tomasz Lis wraca do formy.

Spodziewaliście się, że dziennikarz po poważnym udarze tak szybko wróci do biegania?

To też może cię zainteresować: Lech Wałęsa podjął ważną decyzję. Wszystko przez Danutę. Chodzi o jego rodzinę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak wygląda miejsce spoczynku Jana Lityńskiego, trzy tygodnie od ostatniego pożegnania? Bardzo wzruszający widok

O tym się mówi: Aleksandra Kwaśniewska pokazała niezwykłe zdjęcie. Uścisnęła dłoń jednej z najpotężniejszych kobiet na świecie. O co chodzi