Jak podaje portal "Interia", w województwie śląskim uruchomiono drugi szpital tymczasowy. Placówka znajdująca się w Pyrzowicach przyjęła juz pierwszych pacjentów z Covid-19. Pierwszy z nich został przyjęty po godzinie 1 w nocy. Do godziny 7 rano przyjęto łącznie 13 osób.

Szpital tymczasowy w Pyrzowicach już działa

Szpital tymczasowy w Pyrzowicach został przygotowany już jesienią ubiegłego roku, przez sółkę Węglokoks. Do tej pory jego uruchomienie nie było konieczne, jednak rosnąca liczba przypadków wykrywanych w województwie śląskim zmusiła do udostępnienia kolejnych łóżek dla pacjentów z Covid-19.

Szpital tymczasowy/YouTube @Silesia Flesz TV
Szpital tymczasowy/YouTube @Silesia Flesz TV
Szpital tymczasowy/YouTube @Silesia Flesz TV

Sytuacja w śląskich szpitalach jest na tyle zła, że już w weekend 20 pacjentów zostało przewiezionych do placówek medycznych znajdujących się na terenie województwa opolskiego. Także w poniedziałek niezbędne było przetransportowanie kolejnych pacjentów poza obszar województwa śląskiego.

Rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska poinformowała, że 10 mieszkańców z obszaru Katowic zostało przewiezionych do szpitala w Chrzanowie (Małopolska). 15 miejsc dla pacjentów z województwa śląskiego zadeklarował szpital w Zakopanem. Swoją pomoc mieli zaoferować również m.in. wojewoda łódzki, podlaski, czy lubelski.

Tylko dziś (30 marca) w całym kraju potwierdzono łącznie 20 870 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwie mazowieckim (3572) i właśnie w województwie śląskim, gdzie tylko w ciągu ostatniej doby wykryto 2812 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Myślicie, że uda się opanować rozwój trzeciej falii epidemii i już niebawem liczba nowych przypadków zacznie spadać?

To też może cię zainteresować: Znaleziono niezwykły pamiętnik z 1957 roku. Jak wyglądało życie wtedy? "Jest tu strasznie samotnie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: GOPS chciał na siłę umieścić kobietę w DPS-ie. Nie zgadzała się na to. Sąd wydał w tej sprawie wyrok

O tym się mówi: Co będzie ze święceniem pokarmów? Prymas Polski abp Wojciech Polak zabiera głos. Padł ważny pomysł