Jak podaje portal "Money", minister rodziny Marlena Maląg zwróciła się do Polaków z ważnym apelem dotyczącym składania wniosków o świadczenie wychowawcze wypłacanych w ramach programu "Rodzina 500 plus". O co chodzi?

Apel minister Marleny Maląg

Szefowa resortu zdrowia Marlena Maląg zwróciła się do Polaków z apelem, aby w tym roku składali wnioski o świadczenie 500 plus drogą elektroniczną. Drogą elektroniczną wnioski można składać już od dłuższego czasu, bo od 1 lutego.

Apel minister rodziny ma związek z tym, że od 1 kwietnia rusza nabór wniosków składanych tradycyjnie. Rodzice, którzy chcą zachować ciągłość wpłat powinni już złożyć wniosek na okres rozliczeniowy od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca gwarantuje jego wypłatę z wyrównaniem od 1 dnia tego miesiąca.

Rodzina 500 plus/ YouTube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Rodzina 500 plus/ YouTube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Rodzina 500 plus/ YouTube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Wnioski złożone do końca maja zostaną obsłużone przez urzędników w terminie nie przekraczającym 31 lipca - wówczas otrzymamy pieniądze za czerwiec i za lipiec. Jeśli wniosek złożymy do końca czerwca, wówczas zostanie on obsłużony nie później niż 31 sierpnia, a wnioskodawca otrzyma wyrównanie za czerwiec, lipiec i sierpień.

Jeśli złożymy wniosek w lipcu, niestety przepadnie nam 500 złotych wypłacane w czerwcu. Jeśli zrobimy to w sierpniu, nie otrzymamy świadczenia nie tylko za czerwiec, ale również za lipiec. Podobnie będzie z kolejnymi miesiącami spóźnienia.

500 plus/YouTube @Jeden z wielu
500 plus/YouTube @Jeden z wielu
500 plus/YouTube @Jeden z wielu

Wiele osób o złożeniu wniosku mogło zapomnieć. Wszystko przez zmiany w programie 500 plus, jakie zaszły w 2019 roku. Doszło wówczas do rozszerzenia programu także na pierwsze dziecko w rodzinie. Rodzice, którzy złożyli wniosek wtedy nie musieli go ponownie składać przez cały zeszły rok.

A jak wy planujecie złożyć wniosek o 500 plus w tym roku?

To też może cię zainteresować: Syn Lecha Wałęsy zdradził, jak naprawdę wyglądają relacje jego rodziców. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domu Wałęsów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiedy lekarze zalecali jej odłączenie męża od aparatu podtrzymującego życie, postąpiła inaczej

O tym się mówi: Robert Lewandowski przechodzi trudne chwile. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Co się stało