Jak donosi "JastrzabPost", kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej Robert Lewandowski nie będzie mógł zagrać w zaplanowanym na środę meczu eliminacji mistrzostw świata 2022, który ma mieć miejsce w Londynie. Niestety fani "Lewego" nie zobaczą go w meczu z Anglią.

Druzgocąca diagnoza

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Na stronie "Łączy nas piłka" pojawiło się smutne oświadczenie dotyczące udziału Roberta Lewandowskiego w środowym meczu z Anglią. Niestety diagnoza lekarska postawiona po odniesionym ostatnio urazie, wyklucza udział kapitana w meczu Anglia : Polska.

Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu. Taka decyzja jest jedyną słuszną, mając na uwadze zbliżający się turniej EURO 2020.

Więzadło poboczne boczne (LCL) to więzadło zlokalizowane w stawie kolanowym . Więzadła to grube, mocne pasma tkanki, które łączą kość z kością. LCL biegnie po zewnętrznej stronie stawu kolanowego, od zewnętrznej strony dolnej części kości udowej ( kości udowej ) do górnej części kości podudzia ( strzałka ). LCL pomaga utrzymać stabilny staw kolanowy, zwłaszcza zewnętrzną stronę stawu.

Uraz LCL może obejmować naciągnięcie, skręcenie i częściowe lub całkowite zerwanie dowolnej części tego więzadła. Według Orthogate , LCL jest jednym z najczęściej kontuzjowanych więzadeł kolana. Ze względu na lokalizację LCL często dochodzi do urazów LCL wraz z innymi więzadłami w kolanie.

Czego chcesz życzyć Robertowi Lewandowskiemu? My zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia.

O tym się mówi: Maffashion wspomina trudne momenty w ciąży. Dziennikarze chcieli jej zapłacić, gdyby przez nich straciła dziecko

Zerknij tutaj: Wiadomo już, kiedy rodzice przestaną otrzymywać dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Podano dokładną datę. W jaki sposób będzie wypłacane świadczenie