Jak podaje portal "Biznes Info", bardzo prawdopodobnym jest, że rząd zdecyduje się wprowadzić surowsze restrykcje w sklepach. Liczba potwierdzonych przypadków systematycznie rośnie i ograniczenie transmisji wirusa wymaga podjęcia drastycznych działań. Surowsze restrykcje mają objąć również sklepy spożywcze.

Czy możemy spodziewać się ostrzejszych restrykcji w sklepach

Od soboty 20 marca cały kraj objęto surowszymi obostrzeniami. Zamknięto hotele, instytucje kultury i baseny. Uczniowie klas 1-3 wrócili do nauki zdalnej. Nadal rosnąca liczba zakażeń sprawia, że rządzący coraz głośniej mówią o konieczności wprowadzenia twardego lockdownu i to w okresie Świąt Wielkanocnych.

Zakupy/ YouTube @Just Tyna
Zakupy/ YouTube @Just Tyna
Zakupy/ YouTube @Just Tyna

Jednym z rozważanych rozwiązań jest zmniejszenie limitu klientów, którzy w jednej chwili mogą robić zakupy w sklepie. Obecnie obowiązuje limit jeden klient na 15 m2. W mniejszych sklepach jest to jedna osoba na 10 m2. Gdyby doszło do zaostrzenia w dużych sklepach obowiązywałby limit 1 osoba na 20 m2, a w mniejszych jedna na 15 m2.

Robiący zakupy w Wielką Sobotę muszą pamiętać, że większość sklepów będzie wówczas otwarta do godziny 13:30, a w okresie świątecznym pozostanie zamknięta.

We wtorek 24 marca w Wadowicach premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń, które mają zostać ogłoszone najpóźniej w czwartek. Mają one obowiązywać w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne oraz tydzień po ich zakończeniu. Zdaniem premiera jest to konieczne, żeby "przydusić wirusa raz jeszcze".

Mateusz Morawiecki/ YouTube @TVP Info
Mateusz Morawiecki/ YouTube @TVP Info
Mateusz Morawiecki/ YouTube @TVP Info

Minister Zdrowia zapowiedział, że dzisiejsza liczba zakażeń zbliży się do 30 tysięcy, co jest bardzo niebezpieczne dla wydolności służby zdrowia.

Co sądzicie o zaostrzeniu restrykcji?

To też może cię zainteresować: Nowe informacje w sprawie 13-letniej Patrycji z Piekar Śląskich. Nie wszystko udało się jeszcze ustalić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące informacje o stanie zdrowia Krzysztofa Krawczyka. Piosenkarz trafił do szpitala. Walczy z poważną chorobą

O tym się mówi: Potwierdziły się doniesienia o rozstaniu Moniki i Zbigniewa Zamachowskiego. Dziennikarka postanowiła zmienić wizerunek. Jak teraz wygląda