Jak podaje portal "Pikio", w ostatnim czasie notujemy gwałtowny wzrost liczby potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, a także cięży przebieg Covid-19. Tymczasem zbliżają się święta Wielkanocne i wielu z nas zastanawia się, czy będą one wyglądały podobnie, jak w zeszłym roku. Z dotychczasowych informacji wynika, że Wielkanoc upłynie nam pod znakiem ścisłego reżimu sanitarnego i limitu gości.

Jak będzie wyglądała Wielkanoc 2021

Już od najbliższej soboty 20 marca w całym kraju będą obowiązywały ostrzejrze zasady reżimu sanitarnego. W całej Polsce zostaną zamknięte hotele, instytucje kultury, baseny, ograniczona zostanie działalność sklepów w galeriach handlowych, a uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki zdalnej.

Póki co wprowadzone rozporządzenie nie obejmuje zakazu przemieszczania się, ale od kilku dni można usłyszeć apele o powstrzymanie się w tym roku od spotykania się w większym gronie w czasie zbliżających się świąt Wielkanocnych. Z prośbą o pozostanie w domu zwrócił się do Polaków Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia przyznał, że nie można się spodziewać w ciągu najbliższych 2 tygodni poprawy sytuacji epidemicznej.

Adam Niedzielski/ YouTube @Onet
Adam Niedzielski/ YouTube @Onet
Adam Niedzielski/ YouTube @Onet

Podobnie, jak w Święta Bożego Narodzenia, także i w Wielkanoc będzie nas obowiązywał limit osób w czasie spotkań rodzinnych. Możemy zaprosić maksymalnie 5 osób, do czego nie wliczają się rzecz jasna mieszkańcy domu.

Pisanki/ YouTube @Inspierello
Pisanki/ YouTube @Inspierello
Pisanki/ YouTube @Inspirello

W czasie świąt będziemy mogli uczestniczyć w nabożeństwach kościelnych. W ich trakcie będą obowiązywały dokładnie takie same zasady, jak do tej: limity osób i nakaz zasłaniania ust i nosa.

Spodziewacie się zmian w zakresie limitu gości w czasie świąt?

To też może cię zainteresować: Aleksander Kwaśniewski zaskoczył widzów swoim wyglądem po koronawirusie. Były prezydent ujawnił jak przechodził chorobę i jak się obecnie czuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Syn Beaty Szydło postanowił przerwać milczenie. Co powiedział

O tym się mówi: Lech Wałęsa opowiedział szczegółowo o swojej operacji serca i strachu przed pójściem "na tamten świat". To wyznanie budzi skrajne emocje