Jak podaje portal "Fakt", przeciągająca się epidemia koronawirusa i kolejne obostrzenia wprowadzane w związku z jej trwaniem, coraz silniej odbijają się na naszych emocjach i nastrojach. Dla nikogo nie jest to sytuacja łatwa, ani komfortowa w związku z czym dochodzi do sytuacji konfliktowych i zachowań, które wywołują skrajnie różną ocenę. Tak było w tym przypadku.

Zachowanie kasjerki podzieliło internautów

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" Wiktoria Bieliaszyn postanowiła podzielić się w mediach społecznościowych opisem sytuacji, która podzieliła Internet. Czytamy, że mama kobiety poprosiła kasjerkę w sklepie o założenie maseczki. Ekspedientka odmówiła, a oddając kobiecie resztę chuchnęła na pieniądze ze słowami "proszę, z COVIDEM!".

Autorka postu pyta, czy "lockdown, rosnąca liczba zakażeń i zgonów" naprawdę nie oddziałuje na wyobraźnię ludzi? Przypomnieć należy, że od 27 lutego w całym kraju obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki. Dopuszcza się stosowanie maseczek bawełnianych i jednorazowych, choć zaleca się w miarę możliwości korzystanie z maseczek z filtrami FFP2 i FFP3.

Pod postem dziennikarki zaroiło się od komentarzy, kóre przedstawiały dwa skrajnie różne stanowiska. Jedni zdecydowanie podzielali oburzenie dziennikarki zachowaniem kasjerki. Co ciekawe wiele osób oburzył nie brak maseczki u ekspedientki, ale jej "chuchanie" na pieniądze. Nazywano to wprost "chamstwem" i "brakiem kultury". Niektórzy szli o krok dalej i nazywali osoby zachowujące się jak kasjerka "świadomymi mordercami".

Zakupy/ YouTube @Onet News
Zakupy/ YouTube @Onet News
Zakupy/ YouTube @Onet News

Po drugiej stronie znalazły się komentarze pochwalające zachowanie kasjerki. Padały między innymi argumenty o tym, że wprowadzony nakaz noszenia maseczek jest bezprawny. Ktoś inny stwierdził, że to kobieta z historii naraziła kasjerkę płacąc pieniędzmi, a nie kartą.

A jakie jest wasze zdanie?

To też może cię zainteresować: Lockdown w całej Polsce przesądzony? Przecieki z rządu Mateusza Morawieckiego nie pozostawiają w tej kwestii złudzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak poradzić sobie z łamliwymi paznokciami? Domowe sposoby pomogą je wzmocnić

To też może cię zainteresować: Niesamowite odkrycie przykuło uwagę wszystkich. Pisma pamiętają narodziny Jezusa