Jak podaje portal "Super Express", u Małgorzaty Trzaskowskiej potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym jej mąż, prezydent miasta stołecznego Rafał Trzaskowski poddał się izolacji i wykonuje swoje obowiązki zdalnie.

Małgorzata Trzaskowska zakażona koronawirusem

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Rafał Trzaskowski przekazał informacje o tym, że u jego żony potwierdzono zakażenie koronawirusem. On sam, dla bezpieczeństwa swoich współpracowników, postanowił poddać się kwarantannie i wykonywać obowiązki zdalnie.

Jednocześnie zaznaczył, że z przeprowadzonego u niego testu na koronawirusa SARS-CoV-2 wynika, że on nie uległ zakażeniu. Poprosił swoich obserwatorów o to, żeby trzymali kciuki za jego żonę.

Nie wiadomo jednak, jak żona Rafała Trzaskowskiego przechodzi zakażenie. Nie ma informacji, czy i ewentualnie jakie objawy u niej wystąpiły. Mamy nadzieję, że pani Małgorzata Trzaskowska szybko poradzi sobie z infekcją.

Koronawirus w Polsce

Niestety w ciągu ostatnich kilku dni w naszym kraju daje się zaobserwować znaczący wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W piątek 12 marca w Polsce wykryto 18 775 nowych przypadków, z czego najwięcej na Mazowszu (3073) i na Śląsku (2302). Jest to niewielki spadek względem czwartkowych danych, kiedy informowano o 21 045 przypadkach.

Z powodu Covid-19 ostatniej doby zmarło 75 osób, 276 zaś z powodu współistnienia Covid-19 z innymi chorobami. Od początku epidemii w naszym kraju zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono już u 1 868 297 osób. Walkę z chorobą przegrało zaś łącznie 46 724 z nich.

Myślicie, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się jeszcze większej liczby zgonów?

To też może cię zainteresować: Książę William zabrał głos w sprawie wywiadu Harry'ego i Meghan. Odniósł się do oskarżeń bratowej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marzena Rogalska odeszła z TVP a teraz namiesza w TVN? Zaskakujące doniesienia mówią, że może zastąpić znanego celebrytę na popularnym programie

O tym się mówi: Jasnowidz nie ma dla nas zbyt dobrych wieści. Krzysztof Jackowski zdradził czego możemy oczekiwać latem. Bardzo poważne słowa