Jak podaje portal "O2", z okazji święta kobiet, Kościół Rektoralny Salezjanów pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie złożył paniom życzenia. Od razu zrobiło się o nich głośno, wszystko za sprawą dość kontrowersyjnych słów, jakie w nich padły.

Życzenia na Dzień Kobiet

O święcie kobiet obchodzonym 8 marca nie zapomnieli także księża z Kościoła Rektoralnego Salezjanów pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie. Złożono je już w trakcie niedzielnych ogłoszeń parafialnych. Z okazji Dnia Kobiet Salezjanie zachęcali do modlitwy w intencji pań.

Życzenia wywołały spore kontrowersje, szczególnie za sprawą słów: "Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności".

W sieci zawrzało

Zdjęcie ogłoszeń zawierających życzenia błyskawicznie obiegło sieć, wywołując oburzenie i lawinę komentarzy. Jak się można było spodziewać wielu kobietom życzenia niespecjalnie przypadły do gustu. Pod adresem Salezjanów padło wiele gorzkich słów.

Jedna z internautek komentujących sprawę poproiła, żeby księża jeśli nic nie rozumieją "nie wtrącali się" i "pilnowali własnego nosa". Inna dodała ironicznie, że nie miała świadomości, że równouprawnienie jest czymś, co uwłacza kobiecej godności. Podreśliła również, że takie podejście jest "cofaniem nas do epoki lodowcowej".

Dzień kobiet/ YouTube @ma bal
Dzień kobiet/ YouTube @ma bal
Dzień kobiet/ YouTube @ma bal

A jakie jest wasze zdanie na temat życzeń?

To też może cię zainteresować: Zamiast pieśni religijnej wierni usłyszeli coś zupełnie innego. Wielka wpadka podczas emisji mszy świętej. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dobre wiadomości dla seniorów! Część z nich będzie mogła liczyć na wyższe świadczenia. O co chodzi

O tym się mówi w Polsce: Sprawą 3-letniej Hani z Kłodzka żyła cała Polska. W sieci pojawiło się porażające nagranie z aresztu, do którego trafił Łukasz B.

O tym się mówi na świecie: Szczere wyznanie księcia Harrego o księciu Williamie. Wielki konflikt w rodzinie królewskiej. Co się stało